[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2016 – niższe podatki, mniej na administrację, więcej na inwestycje

Autor:

Począwszy od 2016 r. Rada Gminy stała się dysponentem stron, które od wielu lat wykupuje Gmina Suchy Las w Magazynie Sucholeskim. Radni Koalicji GMINA RAZEM – INICJATYWA MIESZKAŃCÓW będą na łamach „Magazynu” informować Państwa rzetelnie i obiektywnie o pracach Rady Gminy. Mamy nadzieję, że ta nowa formuła zyska Państwa akceptację i spotka się z uznaniem, na czym nam bardzo zależy. Przed nami cykl artykułów poświęconych budżetowi na 2016 r., który w skondensowanej formie zamieściliśmy właśnie w styczniowym wydaniu Magazynu Sucholeskiego.

***

W każdej gminie w Polsce projekt budżetu na dany rok przedkłada radnym zawsze wójt. Radni w toku pracy poszczególnych komisji stałych formułują wnioski, które wójt może zaakceptować – składając stosowne autopoprawki do projektu budżetu lub odrzucić. Wnioski nieuwzględnione są przedmiotem głosowania podczas sesji budżetowej. W naszej gminie, do projektu budżetu przygotowanego przez wójta, koalicja klubów INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM złożyła 67 wniosków, z których wójt zaakceptował w całości lub części ponad połowę z nich.

W najbliższym tygodniu postaramy się Państwu zaprezentować najważniejsze projekty budżetowe, które są istotne dla lokalnych społeczności. Napiszemy o twardych inwestycjach, ale i o wydatkach miękkich. Proszę zatem odwiedzać nasz portal!

Lista Publikacji Ogólnogminnych