[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

HTS

Władze gminy powinny zapewnić poczucie wspólnoty wszystkich mieszkańców realizując rozsądną politykę inwestycyjną oraz społeczną. Podstawowym warunkiem rozwoju gminy jest realizacja aspiracji mieszkańców wszystkich miejscowości. Nie da się tego robić, jeśli jedni mieszkają w okolicy bardzo rozwiniętej, a inni nie mogą doczekać się podstawowej infrastruktury: dróg, kanalizacji czy oświetlenia. Z drugiej strony nie można zapominać o słusznych postulatach mieszkańców południowej części gminy, którzy mają prawo oczekiwać np. przemyślanych rozwiązań komunikacyjnych, spokojnego ruchu samochodowego przy ich domach, czy też skutecznego rozwiązania problemu wysypiska śmieci.


Stowarzyszenie „GMINA RAZEM” działa na rzecz integracji wszystkich mieszkańców gminy Suchy Las. Dążymy do poprawy sytuacji mieszkańców centralnej oraz północnej części gminy w zakresie infrastrukturalnym, nie zapominając o problemach Suchego Lasu i os. Grzybowego.


Postaramy się wpłynąć na błędną i bardzo kosztowną politykę inwestycyjną w gminie, której kuriozalnym symbolem jest zlokalizowanie szkoły, głównie dla dzieci ze Złotnik i Złotkowa w Suchym Lesie, a przecież wybudowanie szkoły w Złotnikach byłoby korzystne dla wszystkich mieszkańców gminy: rozwiązałoby problemy z nadmiarem dzieci w Szkole Podstawowej w Suchym Lesie, a także ograniczyło ruch tranzytowy w godzinach szczytu na os. Grzybowym.


Stowarzyszenie „GMINA RAZEM” działa na rzecz zracjonalizowania polityki wywozu surowców wtórnych. Obecny system segregujący mieszkańców gminy na tych, którym surowce wtórne odbiera się częściej i na tych którym odbiera się rzadziej budzi niechęć również mieszkańców południowej części gminy i jest przykładem błędnego myślenia o gminie. System taki jest kosztowny i efektem jego działania jest wyższa „opłata śmieciowa” dla wszystkich mieszkańców gminy.