[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Pakt dla Suchego Lasu

Autor:

Dynamiczny rozwój aglomeracji poznańskiej jest źródłem dobrobytu mieszkańców podpoznańskich gmin, w tym gminy Suchy Las. Rozwój ten stwarza jednak również zagrożenia dla codziennego życia mieszkańców naszej gminy. Do najważniejszych zaliczyć należy: problem komunikacyjny oraz uciążliwości odorowe z wysypiska odpadów komunalnych.

Powyższych problemów gmina Suchy Las nie rozwiąże samodzielnie bez wsparcia władz centralnych. Stowarzyszenie Gmina Razem przy aktywnym udziale radnych z Klubu Gmina Razem oraz Klubu Inicjatywa Mieszkańców podjęło się konsultacji z kandydatami do Sejmu RP w najbliższych wyborach parlamentarnych.

W efekcie, kandydaci na posłów uznali za właściwe przyjąć deklarację stanowiącą zobowiązanie do aktywnej pracy na rzecz gminy Suchy Las w przypadku uzyskania mandatu posła na Sejm RP. Do tworzenia prawa na rzecz przeciwdziałania uciążliwościom odorowym oraz do działania na rzecz budowy obwodnicy Suchego Lasu zobowiązali się:

Bartosz Derech (nr 7 na liście Platformy Obywatelskiej RP)
Katarzyna Kretkowska (nr 3 na liście Zjednoczonej Lewicy)
Mariusz Rembicki (nr 6 na liście Nowoczesnej)
Bartłomiej Wróblewski (nr 11 na liście Prawa i Sprawiedliwości)

Jako Stowarzyszenie nie wspieramy jednej, konkretnej opcji politycznej. Zachęcamy jednak do głosowania na jednego z powyższych kandydatów, bo zapoznali się oni z problemami gminy Suchy Las i zadeklarowali pomoc w ich rozwiązaniu. Jeśli Państwa preferencje polityczne dotyczą którejś z powyższych partii, dlaczego nie zagłosować na jednego z powyższych kandydatów? Od Państwa głosu może sporo zależeć!

pakt_2

Do zobaczenia przy urnach wyborczych 25 października!

Lista Publikacji Ogólnogminnych