[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

SP w Suchym Lesie istnieje od 1955 r.!

Autor:

60. lat minęło!

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Bogusławskiego obchodzi zacny, 60. jubileusz swojej działalności. Warto przy tej okazji odzwiedzić stronę http://sp.suchylas.pl/historia-szkoly/ i poczytać co nieco o historii szkoły. Szczególnie ciekawe są pierwsze wpisy:

1862: Szkoła Podstawowa w Suchym Lesie przy ul. Strażackiej została zbudowana w 1862 roku. Następnie została rozbudowana w 1905 roku. Była placówką szkolną przez długi okres czasu. Budynek przetrwał okres wojny i dopiero po wybudowaniu nowej szkoły stał się budynkiem mieszkalnym. Pełni tę funkcję do dzisiaj. Mieszkają w nim nauczyciele wraz z rodzinami.

1955: po ośmiu latach, od podjęcia uchwały o budowie nowej szkoły 28 listopada 1955 roku, nastąpiło uroczyste otwarcie budynku przy ul. Szkolnej.

1965: uroczystość nadania szkole imienia odbyła się 28 listopada 1965 roku. Za patrona szkoły wybrano Wojciecha Bogusławskiego.

W imieniu członków Stowarzyszenia obecnych na piątkowej uroczystości – Zbigniewa Hąci i Krzysztofa Pilasa oraz własnym – serdecznie dziękuję za zaproszenie i składam najszczersze gratulacje i najlepsze życzenia dla dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz uczniów i ich rodziców.

Wszystkiego Najlepszego!