[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zmiany w stowarzyszeniu Gmina Razem

Autor:

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować że Stowarzyszenie Gmina Razem formalnie działa już 4 lata. W tym czasie podjęliśmy wiele inicjatyw na rzecz Gminy Suchy Las, m.in. składając wnioski dot. organizacji ruchu drogowego, analizując procedowanie warunków zabudowy, konsultując rozwiązania związane z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego itp. Liczne działania i spotkania (m.in. ze Starostą Poznańskim oraz posłami z okręgu poznańskiego, ale także z Grzegorzem Schetyną) dotyczyły odsunięcia korytarza północnej obwodnicy Poznania.

Odnosiliśmy się do palących problemów związanych ze spodziewanym, gwałtownym przyrostem liczby mieszkańców na terenie Złotnik-Osiedle. Byliśmy aktywni w temacie ochrony przed zbyt wysokimi opłatami za wywóz odpadów, braliśmy czynny udział w sprawach z zakresu bezpieczeństwa czy inwestycji wspierając radnych konkretnymi propozycjami budżetowymi. W 2016 r. obyliśmy spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim celem ustalenia możliwości budowy obwodnicy Suchego Lasu przez samorząd województwa. Członkowie Stowarzyszenia odbyli także kilka spotkań w czasie procedowania sprawy zmian podatkowych dla poligonu Biedrusko. Zaangażowaliśmy się również w sprawę budowy hali z instalacją do produkcji biomasy w Złotkowie.

Prowadziliśmy szeroką działalność publikacyjną i informacyjną. Nasi przedstawiciele regularnie obecni byli w Sucholeskim Magazynie Mieszkańców Gminy i Gazecie Sucholeskiej. Wypowiadaliśmy się również w prasie poznańskiej oraz dla lokalnych telewizji – m.in. w sprawie opłat za odpady, uciążliwości ze strony poligonu czy możliwości budowy przejazdu nad torami w Suchym Lesie w stronę Podolan. Członkowie naszego stowarzyszenia uczestniczyli w wyborach samorządowych w 2014 oraz w 2108 roku.

Jednocześnie informujemy, że w dniu wczorajszym zakończyła się pierwsza kadencja organów Stowarzyszenia, a na następne 4 lata wybrano zarząd w składzie:

  1. Michał Przybylski – prezes,
  2. Piotr Weis – wiceprezes,
  3. Krzysztof Pilas – wiceprezes,
  4. Grzegorz Słowiński – skarbnik,
  5. Michał Dziedzic – sekretarz.

oraz komisję rewizyjną w składzie:

  1. Józef Śpiewak,
  2. Zygmunt Trzybiński,
  3. Ewa Socha.

Nowy prezes Michał Przybylski zapowiedział kontynuację programową dotychczasowego Zarządu Stowarzyszenia oraz ścisłą współpracę Zarządu z klubem radnych Inicjatywa Mieszkańców Gmina Razem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie, cenne uwagi i konstruktywne słowa krytyki. Działamy dalej!

Lista Publikacji Ogólnogminnych