[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

taterka-rewers

Aleksandra Rewers-Taterka

Od urodzenia mieszka w Suchym Lesie, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej, w której nauczał jej tata.

Jest szczęśliwą mężatką. Ma dwójkę dorosłych dzieci. Córka Paulina ukończyła dwa kierunki studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: germanistykę oraz teologię i pracuje teraz w Poznaniu.

Syn Filip niedawno obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Sorbonie w Paryżu. Jest egiptologiem, pracuje w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w Warszawie.

 

Praca zawodowa

Przez wiele lat pracowała w Urzędzie Gminy w Suchym Lesie.  Prowadziła ewidencję działalności gospodarczej, pomagając przedsiębiorcom założyć własne firmy. Zajmowała się też  sprawami zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Jednocześnie przez długie lata była przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uruchamiając na terenie gminy Suchy Las osiem świetlic opiekuńczo-wychowawczych z bogatym programem działalności dla dzieci. W pracy zawodowej dała się poznać jako  osoba nie tylko kompetentna, ale przede wszystkim życzliwa i szanująca interesantów. Była pomocna we wszystkich sprawach, z którymi mieszkańcy się do niej zwracali. Wielu ludziom pomogła w znalezieniu pracy. Doradzała mieszkańcom nawet, jeśli sprawy wykraczały poza jej zakres obowiązków.

Praca społeczna

Bezinteresowną pracę społeczną zaszczepił w niej Ojciec, który był wielkim, pełnym pasji  społecznikiem. Pomimo iż nie pracuje już w Urzędzie, nadal pomaga wszystkim, którzy się do niej cały czas zgłaszają i tej pomocy potrzebują.

Już po przejściu na emeryturę, z własnej inicjatywy zorganizowała szereg pożytecznych akcji, np.:

  • „Podziel się książką” (zebrane książki zostały przekazane do szpitali dziecięcych i dla dorosłych w Poznaniu)
  • cykliczne zbiórki odzieży i żywności dla dzieci i dorosłych na rzecz potrzebujących rodzin w kraju i za granicą
  • zbiórkę mebli dla rodziny z naszej gminy
  • przekazanie, wspólnie z kolegą,  kilku chorym z wrocławskiego hospicjum, biletu na przelot widokowy samolotem nad Poznaniem, aby mogli spełnić swoje marzenie
  • zorganizowała, wspólnie z właścicielami Firmy BERPO ze Złotnik, zbiórkę zabawek dla dzieci przebywających w hospicjum we Wrocławiu. Przekazując zabawki także po swoich dzieciach, zachęciła innych do podobnego gestu, co sprawiło, że akcja stała się bardziej efektywna
  • pomaga bezpłatnie mieszkańcom gminy w załatwianiu spraw urzędowych (pisanie wniosków, odwołań, petycji itp.)

Zainteresowania

Znajduje czas na codzienne czytanie książek, uprawianie sportu i spotkania ze znajomymi, zwłaszcza z tymi, z którymi wspólnie pracowała w Urzędzie.

Publikacje