[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Gazeta Prawna o janosikowym

Autor:

Michał Dziedzic, przedstawiciel stowarzyszenia wypowiedział się dla Dziennika Gazety Prawnej w artykule dotyczącym problemów i postulatów związanych z tzw. janosikowym.

Nie ulega wątpliwości, że jest to palący problem także dla gminy Suchy Las, która jako jeden z niewielu samorządów rzeczywiście płaci janosikowe. Co ciekawe, w tej kwestii Suchy Las jako gmina wiejska ma dużo wspólnego z dużymi miastami wojewódzkimi. Miasta te przekonują bowiem, że oficjalne dane o liczbie ich mieszkańców są zaniżone, tj. mieszkańcy mieszkają tam, ale się nie meldują. W naszej gminie sytuacja jest podobna. Nadal wielu jej mieszkańców zameldowanych jest np. w Poznaniu. Powoduje to, że płacimy większe janosikowe, niż powinniśmy. Na dzień dzisiejszy jest to kwota przekraczająca 10 mln zł rocznie.

Więcej w Dziennik Gazeta Prawna (nr z 13.08.2014).