Czy Gazeta Sucholeska może być normalna?

To tytułowe pytanie dręczy bardzo wielu mieszkańców finansujących gminną Gazetę Sucholeską. Niechęć do drukowania sprostowań, napastliwy ton niektórych publikacji, propaganda sukcesu i inne wpadki gazety są szeroko komentowane przez mieszkańców. Autentyczną odrazę budzi też styl relacji z sesji Rady Gminy, który przypomina najczarniejszy PR z  czasów słusznie minionych.

Marcowy numer organu prasowego wójta budzi w nas jednak nadzieję, że może być inaczej. Jest wyważony komentarz gospodarza gminy, sporo merytorycznych artykułów dotyczących autentycznych problemów Suchego Lasu, a relacja z sesji … jakby spod innego pióra. Są oczywiście świetnie zredagowane wydarzenia kulturalne i sporo ciekawostek, które z pewnością zainteresują mieszkańców.

Szczególnie polecam bardzo rzeczowy wywiad z Andrzejem Karpowiczem – kierownikiem Referatu Bezpieczeństwa Urzędu Gminy w Suchym Lesie http://suchylas.pl/gazeta/#p=18 [nr 03(153) marzec 2016]. Tekst dotyczy problemu niezwykle ważnego, nie tylko w naszej gminie, ale również w najbliższej okolicy, mianowicie paliwa naszych domowych pieców.

Reasumując, mam nadzieję, że właściwy trend zmian i odnowy w Gazecie Sucholeskiej zostanie utrzymany!