[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Hniwań partnerskim miastem Suchego Lasu!

Autor:

W sobotę 24 czerwca o godzinie 11.00, w ramach obchodów Dni Gminy Suchy Las, podpisano umowę partnerską z ukraińskim miastem Hniwań. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej OCTOPUS. Po południu, w imieniu władz gminy, symboliczny bochen chleba ofiarowany przez przedstawicieli partnerskiej gminy odebrali: przewodnicząca Rady Gminy Suchy Las Małgorzata Salwa-Haibach, przewodniczący klubu radnych Gmina Razem Michał Przybylski oraz zastępca wójta Marcin Buliński.

2017_dni_gminy

Z Wikipedii możemy dowiedzieć się, że Hniwań (ukr. Гнівань) to miasto na Ukrainie, na Podolu, w obwodzie winnickim, liczy 12,5 tys. mieszkańców (2016). Ośrodek przemysłu spożywczego. Najstarsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1629 roku. Leżała wówczas w województwie bracławskim – prowincji małopolskiej Korony Królestwa Polskiego. W 1793 została utracona w II rozbiorze Polski. W zaborze rosyjskim stanowiła część guberni podolskiej. W 1938 uzyskała status osiedla typu miejskiego, a w 1981 prawa miejski. Urodził się tu Roman Hoppe – polski lekarz weterynarii i profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.