[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Pomóż Oli i Stasiowi – małym mieszkańcom Biedruska!

Autor:

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla małych mieszkańców Biedruska: Oli i Stasia. Poniżej publikujemy przejmujący apel ich Mamy.

(-) Dariusz Matysiak
(-) Grzegorz Łukszo)

***

Jesteśmy z Biedruska. Moje dzieci (bliźnięta): Ola i Staś przyszły na świat 20 lipca 2014 roku, w 28 tygodniu ciąży. Urodziły się w stanie ciężkim, córka otrzymała 8,6 punktów w skali APGAR, a synek 6,8. Dzieci wychowuję samotnie. Na oddziale intensywnej terapii przebywały 1,5 miesiąca, a w szpitalu w sumie ponad 2 miesiące. Przeszły wiele: zapalenie płuc, sepsę, wylewy dokomorowe do główek (córcia 4 stopnia, synek 2-3), retinopatie, kilkakrotne przetaczanie krwi, dysplazje oskrzelowo-płucną itp.

2016_stasiu2016_olaJako skrajne wcześniaki są rehabilitowane w zasadzie od początku tj. od momentu wyjścia ze szpitala. Obydwoje mają orzeczoną niepełnosprawność, są pod opieką wielu specjalistów (neurologa, okulisty, kardiologa, chirurga, ortopedy, pediatry). Staś jest w lepszej kondycji, aczkolwiek często choruje, ze względu na dysplazję oskrzelowo-płucną.
Jest pod stałą kontrolą lekarza pulmonologa. Ola ma niedowład spastyczny czterokończynowy, jeszcze nie siedzi samodzielnie, jest intensywnie rehabilitowana 3-4 razy w tygodniu, koniecznym jest nabycie dla niej specjalistycznego sprzętu – na tą chwilę jest to siedzisko z funkcją pionizatora.

Proszę o wsparcie na leczenie i rehabilitację moich dzieci poprzez wpłatę w formie:

  • darowizny na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” 77-400 Złotów, Stawnica 33A NIP: 767-15-85-965 w Spółdzielczym Banku Ludowym w Zakrzewie, oddział Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem darowizna dla Aleksandry i Stanisława Królikowskich nr subkonta 834/K
  • wpłaty 1% podatku, wpisując w PIT KRS: 0000186434 – cel szczegółowy: Aleksandra i Stanisław Królikowscy nr subkonta 834/K
  • Zbieramy również nakrętki plastikowe na w/w cel. Wystarczy wysłać SMS lub zadzwonić pod nr telefonu 515 159 684 i podjedziemy je odebrać.

Prosimy o wsparcie. Za wpłaty z góry dziękuję!

(-) Małgorzata Królikowska
mama bliźniaków