[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Bogusławski w Zamku Królewskim w Warszawie

Autor:

Rok 2017 świętujemy w naszej gminie, jako rok Wojciecha Bogusławskiego. 21 kwietnia br. uczestniczyłam w przepięknej uroczystości z cyklu „Wiosenne spotkania przy świecach” na Zamku Królewskim w Warszawie. Wieczór poświęcony był 260. rocznicy urodzin ojca polskiego teatru narodowego –  Wojciecha Bogusławskiego, który urodził się na terenie gminy Suchy Las w Glinnie i odbywał się właśnie pod patronatem naszej Gminy.  Interesujący wykład o Bogusławskim i dworku w Glinnie oraz nadziei na jego odbudowę wygłosiła radna Powiatu Poznańskiego p. Ewa Kuleczka-Drausowska. Uroczystość uświetnił występ zespołu tańca dworskiego z naszej gminy Corona Florum pod dyrekcją Macieja Stanisława Lubicza Rąbalskiego, a dr Wojciech Kral zabrał nas w podróż o W. Bogusławskim i polskim teatrze muzycznym przełomu XVIII I XIX wieku.

Serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie!

2017_04_msh