[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Nie tylko Kartą Samorządności żyje gmina

Autor:

Zaniepokojeni mieszkańcy coraz częściej sygnalizują, iż mają wrażenie, że najważniejszym problemem wójta oraz jego radnych w ostatnim czasie jest kwestia zajęcia stanowiska przez Radę Gminy w sprawie tzw. KARTY SAMORZĄDNOŚCI (KS). Treść KS odnosi się m. in. do zagadnienia ograniczenia do dwóch kadencji prawa uczestnictwa wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast w wyborach samorządowych w 2018 roku.

W powiecie poznańskim, jak do tej pory KS przyjęło zaledwie kilka rad gmin na 17. Natomiast jedną z pierwszych była Rada Gminy Suchy Las, pomimo że głosowanie nad projektem oświadczania wydłużyło się o miesiąc. Ze względu na ewidentne wady przedstawionego przez wójta projektu należało przygotować nowe oświadczenie. Zadania tego podjęli się radni klubów INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Efekt był więcej niż zadowalający. Poprawione oświadczenie zostało przyjęte jednogłośnie, również przez radnych wójta. Wypada zatem pogratulować autorom projektu: Krzysztofowi Pilasowi i Michałowi Przybylskiemu. Warto przeczytać: http://www.gminarazem.pl/w-obronie-niezaleznosci-samorzadow/

Zwracam uwagę, że nasza gmina ma sporo innych problemów: perspektywa utraty podatku poligonowego (16 mln. zł), utrata wartości nieruchomości mieszkańców Złotkowa i Złotnik w związku z planowanym korytarzem dla północno-wschodniego odcinka obwodnicy Poznania, czy fatalny stan techniczny gminnych autobusów. Problemów do rozwiązania jest zatem mnóstwo i warto się wreszcie na nich skoncentrować.

Lista Publikacji Ogólnogminnych