[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozw. Gosp. (listopad/grudzień 2015)

Autor:

Podczas listopadowego posiedzenia komisja nie opiniowała złożonych wniosków o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) w Suchym Lesie i Biedrusku. Komisja postanowiła zaprosić wnioskodawców na jedno z kolejnych posiedzeń, gdyż radni chcieliby, przed podjęciem decyzji poznać ich opinie. Szczególnie ważne jest stanowisko wspólnoty mieszkaniowej bloku 301 w Biedrusku, która bezpośrednio przylega do działki dla której miałaby zostać przeprowadzona zmiana mpzp.

Komisja opiniowała też  projekty uchwał na listopadową sesję. Radni klubów koalicyjnych – INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM zdecydowanie opowiedzieli się za niższym podatkiem od wolnostojących garaży i małych budynków gospodarczych. Wójt proponował stawkę na poziomie maksymalnie w Polsce dopuszczalnym, czyli 7,68 zł. Ja natomiast postulowałem obniżenie tego podatku o około 20% do kwoty 6 zł. Niestety radni klubu wójta – Nowoczesna Gmina (dawniej: Zgoda i Rozwój) głosowali przeciwko obniżce i przy stosunku głosów 3 do 3 wniosek został odrzucony. Biorąc jednak pod uwagę społeczne znaczenie tej sprawy zdecydowałem się na powtórne jego zgłoszenie podczas Sesji Rady Gminy Suchy Las. Tym razem wniosek został przyjęty głosami radnych koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Była to odpowiedź na apel wielu mieszkańców północnej części gminy, a także użytkowników wolnostojących garaży w Biedrusku.

W grudniu komisja opiniowała projekt budżetu na 2016 r. W toku dyskusji nad przyszłorocznym budżetem radni komisji wprowadzili ponad 90 poprawek, które w większości przyjął wójt wprowadzając stosowne autopoprawki do przygotowanego projektu budżetu. Wnioski nieuwzględnione były omawiane podczas sesji budżetowej. Część z nich została przyjęta, natomiast część odrzucona.

Lista Publikacji Ogólnogminnych