Marsz Wolności z sucholeskim akcentem!

W sobotę – 6 maja br. w Warszawie odbyła się manifestacja zorganizowana przez Platformę Obywatelską dotycząca między innymi kwestii poruszanych obecnie w debacie publicznej dotyczącej niezależności samorządów w Polsce. W „MARSZU WOLNOŚCI” uczestniczyli także liderzy i przedstawiciele innych partii opozycyjnych, organizacji społecznych, a także samorządowcy.  Cieszę się, że wśród samorządowców byłem i ja. Podczas marszu sporo mówiono o roli samorządów w nowoczesnym, demokratycznym państwie.

Manifestacja miała charakter pokojowy i nie była wymierzona przeciwko komukolwiek. Uczestnicy przypomnieli jednak rządzącym o podstawowych zasadach i wartościach, które po 1989 roku przyczyniły się do rozwoju naszego Kraju. Bez wątpienia restytuowanie samorządu terytorialnego należy do najważniejszych naszych zdobyczy!

Warto też przypomnieć, że podczas kwietniowej sesji Rady Gminy Suchy Las, radni jednogłośnie przyjęli, przygotowane przeze mnie oraz radnego Michała Przybylskiego, oświadczenie w sprawie debaty publicznej dotyczącej niezależności samorządów w Polsce http://www.gminarazem.pl/w-obronie-niezaleznosci-samorzadow/