[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wsparcie dla stowarzyszeń

Autor:

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękuję za wszystkie przekazane uwagi i refleksje dotyczące planowanego wsparcia na 2020 rok dla stowarzyszeń działających w gminie  Suchy Las. Jak być może Państwo pamiętacie,  podczas listopadowej sesji Rada Gminy podjęła decyzję o ograniczeniu środków dla organizacji pozarządowych. Decyzja Rady będzie skutkować obcięciem dotacji gminnych dla wszystkich organizacji sportowych i kulturalnych, Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń honorowych dawców krwi, wędkarzy i innych. To najniższe wsparcie w stosunku do wpływów budżetowych od wielu lat.

Co więcej, decyzja ta została podjęta w okolicznościach braku pełnej wiedzy, co do zmian przepisów prawa  mających obowiązywać w 2020 roku. Otóż, w latach 2014-2019 środki dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów można było zwiększać zarządzeniami wójta w trakcie trwania roku budżetowego. Niestety, od 2020 roku, ze względu na niekorzystne orzecznictwo, nie będzie takiej możliwości. W momencie podejmowania uchwały nr XIII/175/19 w dniu 28.11.2019 r. radni nie posiadali takiej informacji. Została ona przekazana radnym KFBiRG dopiero 6.12.2019 roku, a więc po sesji Rady Gminy, na której przyjęto uchwałę nr XIII/175/19.

Z tego względu nasz Klub Inicjatywa Mieszkańców Gmina Razem, wnosi na najbliższą sesję w dniu 23.01.2020 roku uchwałę w sprawie zmiany uchwały nr XIII/175/19 sprowadzającą się do przywrócenia kwotę zaplanowanej dla stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych przez Wójta Gminy Suchy Las w projekcie budżetu na 2020 r. Projekt uchwały

Zapraszam na sesję lub na bezpośrednią transmisję z obrad, która będzie udostępniona w serwisie YOUTUBE użytkownika „gminasuchylas” PLAYLISTA „Transmisja sesji Rady Gminy Suchy Las” pod linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcPvq3R9nsYYkyOducRuu_emDuLl-34XR dostęp do serwisu poprzez www.suchylas.pl w MENU MEDIA.

Michał Przybylski
Przewodniczący Klubu Inicjatywa
Mieszkańców Gmina Razem

Lista Publikacji Ogólnogminnych