[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (październik 2015)

Autor:

27 października Komisja spotkała się z p. Prezesem ZGK Jerzym Świerkowskim i zajmowała się 3 projektami uchwał dotyczącymi gospodarki odpadami. Szczególne kontrowersję wzbudziły zawarte w nich opłaty dla mieszkańców. Po bardzo długiej dyskusji i złożonych wyjaśnieniach przez Prezesa ZGK, postanowiono nie opiniować projektów tych uchwał głównie z powodu zbyt dużego wzrostu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi (ponad 16 %).

W dalszej części posiedzenia analizowaliśmy odpowiedzi na wnioski sformułowane podczas poprzednich posiedzeń Komisji i skierowane do Urzędu Gminy. Niestety odpowiedzi były sformułowane dość ogólnie, w szczególności wniosek dotyczący bezpieczeństwa pieszego i samochodowego wokół szkół i przedszkoli gminnych. Wniosek złożony przez mieszkańców ul. Sportowej w Suchym Lesie został przekazany do dalszego procedowania do Zarządu Osiedla Suchy Las.

Spotkaliśmy się również w Komisariacie Policji z Panem Komendantem, gdzie poruszono głównie sprawę rozbudowy komisariatu oraz tworzonego przez Gminę sytemu monitoringu.

Dokonaliśmy też podsumowania akcji ,,Trójkąty bezpieczeństwa”. Akcja ta trwa ustawicznie, a Komisja oczekuje na informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Komisja zajmowała się również wnioskiem do budżetu na rok 2016, radnej Małgorzaty Salwa-Haibach, dotyczącym wprowadzenia specjalnego autobusu szkolnego dowożącego dzieci do szkół gminnych. Wniosek spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem członków Komisji.

Lista Publikacji Ogólnogminnych