Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (kwiecień 2018)

Komisja obradowała 16 kwietnia br. Prace koncentrowały się wokół projektów uchwał na najbliższą sesję. Pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Chludowo – rejon ulicy Za Parkiem II.

Po dość burzliwej dyskusji, dotyczącej realizacji zadań na os. Grzybowym pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Suchy Las na 2018 r.

Negatywnie natomiast zaopiniowano projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Biedrusku, na której znajduje się krzyż oraz pomnik. Nieznaczną większością głosów poparto projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Suchym Lesie. Wójt wskazywał, że działka wprawdzie jest objęta planem, ale ma swoją funkcję usługową.

W drugiej części prac Komisji poruszono problem przejścia do przedszkola w Biedrusku oraz kwestię terenów przy ul. Sosnowej przy boisku sportowym na os. Grzybowym.

.