[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (kwiecień 2018)

Autor:

W kwietniu członkowie KKiOŚ spotkali się dwukrotnie. 5 kwietnia 2018 r. gościliśmy Andrzeja Springera, dyrektora biura Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) oraz Jerzego Świerkowskiego, prezesa zarządu gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej (ZGK). Rozmawialiśmy na temat zasad funkcjonowania GOAP-u i cen za odbiór i przetwarzanie odpadów. Porównywaliśmy te dane z regulaminem i cenami w ZGK. Wspólnie zastanawialiśmy się nad możliwością i sensownością powrotu gminy do GOAP, gdzie ceny za odbiór odpadów są znacznie niższe niż w ZGK, a zakres i jakość usług podobne.

12 kwietnia 2018 r. odbyło się posiedzenie wyjazdowe w Biedrusku. Gościliśmy w świetlicy osiedlowej, gdzie spotkaliśmy się z nowym przewodniczącym osiedla, p. Radosławem Banaszakiem. Rozmawialiśmy na temat problemów komunalnych miejscowości, m. in. funkcjonowania i stanu prawnego cmentarza. Oglądaliśmy też działkę gminną położoną przy ul. Ogrodowej przeznaczoną na sprzedaż. Jest to działka, na której stoi krzyż i pomnik. Już dwa lata temu gmina zakupiła teren, na który te obiekty miały być przeniesione, jednak do tej pory zadanie nie zostało wykonane. Byliśmy także na osiedlu Jesionowym, gdzie rozważaliśmy wybór miejsca na nowy plac zabaw. Gmina dysponuje dwoma działkami w pobliżu osiedla. Konfiguracja terenu jednej z nich oraz rosnące tu dorodne sosny praktycznie uniemożliwiają realizację placu zabaw. Druga z działek ma teren płaski, ale położona jest w pobliżu oczyszczalni ścieków, z której czuć odór.

Członkowie komisji negatywnie zaopiniowali projekt uchwały umożliwiającej dzierżawę na 30 lat terenu w pobliżu skrzyżowania ulic Obornickiej i Konwaliowej.

Lista Publikacji Ogólnogminnych