[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (październik 2018)

Autor:

Komisja obradowała 17 października. Radni dyskutowali na temat zapisów zwartych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Suchy Las oraz na temat częstotliwości sprzątania terenów gminnych. Przegłosowali wniosek do wójta o powołanie osoby, odpowiedzialnej za codzienne utrzymanie czystości na gminnych placach zabaw i terenach rekreacyjnych.

W kadencji 2014-2018 KKiOŚ złożyła ponad 20 wniosków do wójta dotyczących ochrony środowiska i różnych spraw komunalnych, szczególnie porządkowych. Corocznie do projektu budżetu radni zgłaszali kilkadziesiąt wniosków m.in o finansowanie budowy ulic i chodników, oświetlenia ulicznego, systemu monitoringu gminnego, kanalizacji, rozbudowę placów zabaw, włąciwego utrzymania terenów publicznych. Ponadto Komisja corocznie wnioskowała o zwiększenie kwoty przeznaczonej na renowację obiektów zabytkowych. Opiniowała różne programy i dokumenty m. in. Plan Ochrony Powietrza. Radni spotykali się z sołtysami i przewodniczącymi osiedli i przeprowadzali wizytacje wszystkich gminnych miejscowości. Wielokrotnie odwiedzali podmioty działające na terenie gminy i spotykali się z osobami decyzyjnymi np. zarządem ZZO, prezesem ZGK, nadleśniczym Nadleśnictwa  Łopuchówko czy kierownictwem oczyszczalni Aquanetu w Chludowie. Uczestniczyli także w posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Rady Miasta Poznania, szczegółowo wyjaśniając problem odorów ze składowiska śmieci. Był to chyba przełomowy moment, w którym władze miasta podjęły decyzję o sfinansowaniu rekultywacji kwatery P3.

W posiedzeniach KKiOŚ wielokrotnie uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy, zaproszeni eksperci i goście. Wszystkim serdecznie dziękuję za współpracę i wspieranie działań Komisji.

Lista Publikacji Ogólnogminnych