[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Radni wschodniej części Suchego Lasu przeciwko Mieszkańcom?

Autor:

Jarosław Ankiewicz, Wojciech Korytowski oraz Ryszard Tasarz to radni wschodniej części Suchego Lasu. Każdy z nich deklaruje niezmiennie, że swój mandat sprawuje tylko dla dobra i ku pomyślności mieszkańców. Nikt zatem nie powinien mieć wątpliwości, że wszelakie działania radnych związane są z potrzebą uszczęśliwienia elektoratu, a już w szczególności dzieci i ich rodziców. Jak jednak ma się dobro milusińskich w konfrontacji z wpływowym biznesem?

Na październikowej sesji Rady Gminy Suchy Las zajmowano się – na wniosek inwestora, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla działki 217/8, na której powstaje hotel IBIS. Hotel sąsiaduje ze szkołą. Przed głosowaniem wystąpiła przedstawicielka inwestora szeroko reklamując inwestycję, akcentując przede wszystkim potrzebę stworzenia warunków do rozbudowy hotelu o kolejne piętro.

Tymczasem przedstawiciele mieszkańców – Zarząd Osiedla Suchy Las Wschód, na etapie procedowania planu przesłał wójtowi trzy zalecenia. Wójt, korzystając z ustawowego prawa wszystkie sformułowane sugestie zwyczajnie zignorował. Zarządowi Osiedla chodziło przede wszystkim o zmniejszenie intensywności zabudowy celem zmniejszenia ruchu samochodowego przy szkole, ponieważ rodzice dzieci uczęszczających do szkoły przy ul. Konwaliowej akcentują te problemy od dawna – fragment listu od mieszkanki, który podczas sesji odczytał szef Klubu Gmina Razem – Michał Przybylski:

„ (…) zaparkowanie przed szkołą graniczy z cudem, parking przewidziany chyba tylko na samochody kadry nauczycielskiej. Zapomniano, że dzieci przywożone są do szkoły przez rodziców, opiekunów ponieważ są za małe, aby samodzielnie chodzić do szkoły. Samochody parkowane są na chodnikach, polach, rowach.”

parkowanie

(fotografia przesłana przez mieszkańca przedstawiająca sytuację w najbliższej okolicy powstającego hotelu IBIS oraz szkoły przy ul. Konwaliowej)

Niestety, oprócz wójta postulaty Zarządu Osiedla zignorowali również wszyscy radni ze wschodniej części Suchego Lasu głosując jednogłośnie za przyjęciem planu. Co ciekawe, przeciwniczką planu nie wydaje się być również przewodnicząca Zarządu Osiedla Anna Ankiewicz, która pismo z zaleceniami do planu własnoręcznie podpisała.

W takiej sytuacji jedynymi rzecznikami interesu dzieci i ich rodziców stali się radni klubów Gmina Razem i Inicjatywa Mieszkańców, którzy podczas głosowania skutecznie zablokowali uchwalenie tego jakże niekorzystnego dokumentu.

Na koniec – dla radnych Nowoczesnej Gminy dobra wiadomość. Wkrótce otwarcie hotelu. Będzie wielka feta: zdjęcia, krawaty, wiwaty, oklaski i szampan. Magazyn Sucholeski, jak zawsze opublikuje fotoreportaż z imprezy z przewodniczącą Zarządu Osiedla Suchy Las Wschód w roli głównej. Dla radnych koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem wiadomość nieco gorsza – Was nikt nie zaprosi.

Lista Publikacji Ogólnogminnych