O sucholeskiej architekturze i planach na przyszłość

Dotychczasowe działania, plany na przyszłość i najnowsza publikacja na temat gminy Suchy Las to tematy poruszone podczas spotkania informacyjnego Stowarzyszenia LGD Leader Suchy Las, które odbyło się 24 kwietnia w Sali konferencyjnej Parku Wodnego Octopus.

Prezes Stowarzyszenia LGD Leader Suchy Las, Elżbieta Ławicka-Poplewska, przedstawiła m.in. pomysł połączenia istniejącej struktury ze stowarzyszeniem z Obornik. Zgodnie bowiem z nową koncepcją środki unijne będą przeznaczane przede wszystkim na organizacje ponadgminne, a więc lokalne grupy działania obejmujące dwie i więcej gminy.

IMG_3552

IMG_3547

Ciekawą dyskusję wywołała również publikacja wydana przez LGD Leader Suchy Las pod nazwą „Architektura mała i duża, zabytkowa i współczesna w gminie Suchy Las”. To niezwykle interesujące zestawienie aktualnych i historycznych fotografii, które ukazują m.in. najstarszy dom w Suchym Lesie, którego budowę datuje się na 1799 rok. Liczne zdjęcia architektury tradycyjnej i nowoczesnej dały asumpt do wymiany cennych spostrzeżeń na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości architektury w gminie Suchy Las.

Udział w spotkaniu wziął przedstawiciel inicjatywy Gmina Razem oraz przewodniczący zarządu Osiedla Suchy Las, Michał Dziedzic.