[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospodarczego (maj 2017)

Autor:

Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Finansowo-Budżetowej i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska w dniu 09.05.2017 r. obradowano nad zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Suchym Lesie. Plan procedowany jest już ponad 5 lat i otrzymał wszystkie wymagane ustalenia. Teren w całości przeznaczony jest na gospodarowanie odpadami i otoczony jest pasem zieleni. Na całym tym obszarze obowiązuje zakaz składowania odpadów niebezpiecznych i zakaz lokalizacji przedsięwzięć o znaczącym oddziaływaniu na środowisko. Do roku 2016 nasza gmina otrzymywała spore, kilkumilionowe zadośćuczynienia za działalność śmierdzącego wysypiska. Dzisiaj oddaje się śmieci do spalarni i odszkodowania już nie ma.

Do planu złożono 24 uwagi, z których wiele komisje poparły, w związku z czym całego projektu nie opiniowano, ponieważ plan czeka kolejne wyłożenie.

Na kolejnym posiedzeniu – 22.05.2017 r. Komisja gościła właściciela prowizorycznej drogi wiodącej do filii szkoły podstawowej przy ul. Konwaliowej w Suchym Lesie. Gmina zawarła z właścicielem terenu porozumienie, na mocy którego dzierżawi ten skrawek gruntu za kwotę 48.000 zł rocznie. Problem w tym, że umowa się kończy i właściciel od września mógłby teoretycznie zamknąć drogę do szkoły. W toku dyskusji okazało się jednak, że właściciel gruntu podejmie dyskusje na temat przedłużenia czasu obowiązywania umowy.

Komisja opiniowała też projekty uchwał na majową sesję. Pozytywnie zaopiniowano uchwały planistyczne w sprawie mpzp Biedrusko – Kościół oraz w sprawie mpzp Golęczewo – Wschód II. Pozytywnie zaopiniowano też kilka uchwał budżetowych. Odłożono natomiast dyskusję na temat uchwały w sprawie mpzp Suchy Las, rejon ulicy Diamentowej II – etap I. Plan ten wywołuje spore kontrowersje związane z planowaną na skrzyżowaniu ulic Sucholeskiej i Obornickiej lokalizacją stacji benzynowej. Sprawą tego mpzp zajmie się najpierw kierowany przez M. Dziedzica Zarząd Osiedla Suchy Las.

Lista Publikacji Ogólnogminnych