[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wniosek oświatowy koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem

Autor:

Kiedy 10 stycznia br.  artykułem „Rewolucja oświatowa w Suchym Lesie” http://www.gminarazem.pl/rewolucja-oswiatowa-w-suchym-lesie/ zapoczątkowałem dyskusję na temat nowego ustroju szkolnego w naszej gminie spodziewałem się, że wniosek koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM zyska poparcie mieszkańców. Nie spodziewałem się jednak, że uda nam się przekonać do tych rozwiązań również naszych politycznych konkurentów oraz wójta Grzegorza Wojterę.

Propozycja ta, wypracowana przez specjalnie powołany zespół była konsultowana z doświadczonymi praktykami oraz przedstawicielami nauk pedagogicznych. Nic więc dziwnego, że podczas lutowego posiedzenia sesji właśnie nasza koncepcja została jednogłośnie przyjęta przez wszystkich radnych, również naszych politycznych konkurentów. Zakłada ona 4 obwody szkolne z przypisanymi do nich szkołami:

  1. Suchy Las (część zachodnia), os. Grzybowe, Jelonek. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie, ul. Szkolna.
  2. Złotniki Osiedle, Złotniki Wieś, Złotkowo, Suchy Las Wschód. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie, ul. Poziomkowa z drugim budynkiem przy ul. Konwaliowej. Po przekształceniu obecnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie w samodzielną szkołę podstawową.
  3. Golęczewo, Zielątkowo, Chludowo. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. o. Mariana Żelazka w Chludowie z drugim budynkiem w Golęczewie (klasy 1-3/4).
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku.

W miarę postępowania urbanizacji Złotnik wyodrębniony zostanie z czasem obwód centralny z zespołem szkolno-przedszkolnym w Złotnikach.

WNIOSEK OŚWIATOWY KLUBU RADNYCH  INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM

Lista Publikacji Ogólnogminnych