[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (grudzień 2016)

Autor:

Komisja obradowała 13 grudnia. Głównym tematem posiedzenia było omówienie zadań na rok 2017. Podobnie, jak w latach ubiegłych, do koordynowania współpracy KBiPP z jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek publiczny w naszej gminie zostali powołani następujący radni – członkowie Komisji:

  • Urszula Ćwiertnia – współpraca z Urzędem Gminy
  • Zbigniew Hącia – współpraca z Strażą Gminną
  • Ryszard Tasarz – współpraca z Policją
  • Dariusz Matysiak – współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną

Przyjęto szczegółowe zasady i harmonogram współdziałania z wyżej wymienionymi jednostkami z każdorazowym raportowaniem spotkań i występujących zdarzeń.

Komisja opiniowała też projekt uchwały na XXV sesję dotyczącą ,,Podjęcia uchwały w sprawie zaliczenia ulic do kategorii dróg gminnych”. Po dyskusji i sformułowaniu uwag związanych z ul. Czereśniową w Golęczewie, Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

W sprawach bieżących, Komisja zapoznała się z aktualną korespondencją, która dotyczyła głównie spraw związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.

Komisja wyraziła zaniepokojenie brakiem akceptacji przez wójta większości złożonych przez naszą Komisję w minionym roku wniosków. Wszystkie dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszej gminy.

Komisja poruszyła też kwestię braku informacji, co do harmonogramu rozbiórki starego kasyna w Biedrusku, które zlokalizowane jest przy przedszkolu, co może stanowić realne zagrożenie dla dzieci. Dyskutowano także o uszkodzonym, a niedawno remontowanym chodniku przy ulicach Golęczewskiej i Słonecznej w Chludowie przez samochody ciężarowe. Powodem zaistniałej sytuacji są zbyt wąskie ulice i małe łuki ulic. Podnoszono też kwestię, zasłoniętych znaków drogowych. To niestety norma. Tak jest np. przy ul. Szkółkarskiej, gdzie mamy ponadto uszkodzone progi podrzutowe tzw. ,,pinezki”. Problemem są też opuszczone i pozarywane studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej w ul. Bogusławskiego. Stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na tak ruchliwej drodze. Konieczna jest zatem interwencja w Starostwie. Wszystkie kwestie, które wymagają wyjaśnienia/interwencji będą skutkować złożeniem odpowiednich wniosków.

Zapraszam na posiedzenia Komisji, które w 2017 r. odbywać się będą w następujących terminach: 24.01, 21.02, 28.03, 25.04, 23.05, 27.06, 29.08, 05.09, 26.09, 24.10, 21.11, 12.12. Wszystkie posiedzenia o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy.

Lista Publikacji Ogólnogminnych