[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (styczeń 2016)

Autor:

Podczas styczniowego posiedzenia komisji podsumowano pracę w 2015 r. W trakcie minionego roku, komisja złożyła 23 wnioski dotyczące między innymi: wykonania przejścia dla pieszych przez ul. Szkółkarską, zmiany organizacji ruchu na ul. Złotnickiej oraz o wykonanie przejścia przez ul. Złotnicką. Podjęto też działania związane z budową pętli autobusowej na terenie Złotnik Osiedla. Zwrócono uwagę na konieczność wykonania przejścia dla pieszych przez ul. Łabędzią i przebudowę skrzyżowania Złotnicka/Słoneczna. Zajmowano się również ruchem wokół przedszkoli i szkół. Sporo uwagi poświęcono rozbudowie Komisariatu Policji. Większość wniosków komisji została już zrealizowana. Część jest w trakcie realizacji, natomiast niezrealizowane będą dalej procedowane.

Komisja opracowała też wstępne założenia do gminnego systemu monitoringu. Wraz z jednostkami pomocniczymi przeprowadziliśmy akcję tzw. „Trójkątów bezpieczeństwa” oraz zainicjowaliśmy i przeprowadziliśmy wspólnie z Policją konkurs z wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych. Komisja złożyła też wnioski do budżetu na 2016 r.

W dalszej części posiedzenia komisja dokonała podziału zadań na rok 2016. Ustalono też, że następne posiedzenie odbędzie się 18.02. Będzie poświęcone głównie projektowi realizowanemu przez Komendanta Miejskiego Policji – „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa„. Na posiedzenie z udziałem Policji zostaną zaproszeni przewodniczący zarządów i sołtysi.

Lista Publikacji Ogólnogminnych