[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czy staniemy się biedniejsi?

Autor:

Od wielu lat gmina Suchy Las z budżetem ok. 120 mln. zł i 15.000 mieszkańców należy do najbogatszych gmin w Polsce. Zawdzięczamy to przede wszystkim położeniu geograficznemu (bliskość Poznania) oraz istnieniu na teranie gminy poligonu oraz wysypiska śmieci. Opłata za poligon to ok. 12 mln. zł rocznie, a Zakład Odpadów Komunalnych płaci nam rocznie dodatkowo kilka milionów. Wydatki majątkowe, czyli inwestycje to ok. 40 mln. zł rocznie. Tak więc wpływy z poligonu i wysypiska pozwalają na sfinansowanie 1/3 tych wydatków.

Niestety, w ostatnich kilku miesiącach powiało grozą. Wojsko chce zmienić klasyfikację gruntów na terenie poligonu Biedrusko. Jeśli akcja powiedzie się, to stracimy prawie w całości wpływy z poligonu.

Zachęcam do lektury mojej interpelacji oraz odpowiedzi wójta.

Lista Publikacji Ogólnogminnych