[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Obwodnica Suchego Lasu

Autor:

Północno-wschodnia obwodnica Poznania funkcjonuje w przestrzeni publicznej od dawna. Jest potrzebna, a nawet niezbędna, nie tylko dla mieszkańców Suchego Lasu, ale również gmin sąsiednich. Droga ta odciążyłaby zatłoczoną ul. Obornicką, ponieważ ograniczyłaby znacząco ruch tranzytowy przez Złotniki i Suchy Las zarówno w godzinach porannego szczytu, jak i w czasie popołudniowym. Skróciłaby wielu mieszkańcom naszej gminy czas dojazdu oraz powrotu z pracy.

Jej przebieg nie może jednak naruszać interesów mieszkańców, którzy osiedlili się w spokojnej okolicy, inwestując spore środki w swoje wymarzone miejsce na ziemi. Mają zatem prawo oczekiwać, żeby respektowane były zapisy planistyczne zawarte w Studium oraz miejscowych planach. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców Złotnik (os. Wielkopolanka) oraz Złotkowa. Nic więc dziwnego, że wójt zakwestionował pierwotną koncepcję przebiegu obwodnicy, która została wykreślona przez urbanistów w 2015 r. :

2016_obwodnica1_50_2015

W gminie Suchy Las obwodnicę zaplanowano bardzo blisko budynków mieszkalnych w Złotkowie oraz Złotnikach:

2016_obwodnica1_20_20152016_obwodnica_legenda_2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek – 4 lipca 2016 r. o godz. 15:00 w Sali Sesyjnej Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu z mieszkańcami w sprawie nowego szlaku dla północno-wschodniej obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej. To bardzo ważne spotkanie, bowiem zaprezentowane zostaną prawdopodobnie nowe koncepcje usytuowania tej drogi.

Lista Publikacji Ogólnogminnych