[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Złotniki-Osiedle – Budżet 2018

Autor:

Stary rok 2017, zakończył niektóre prace budowlano-remontowe w części naszego osiedla. Swoje oblicza zmieniły ulice: Kwiatowa, Różana, Tulipanowa, Konwaliowa, Bluszczowa oraz część ulicy Wrzosowej. Inwestycja została prawie zakończona. W nowym roku powinny zostać wykonane niektóre zjazdy na posesję w ulicy Konwaliowej, odcinek ulicy Wrzosowej oraz odcinek ulicy Tulipanowej.

Rozpoczął się też duży remont ulicy Łagiewnickiej oraz Pawłowickiej. W ramach budowy węzła przesiadkowego Poznańskiej Kolei Metropolitalnej budowana jest też od podstaw ul. Dworcowa. Jest to inwestycja finansowana ze środków unijnych. Mam nadzieję, że zimowa aura pozwoli na planową realizację tej inwestycji. Jednocześnie w imieniu wykonawcy serdecznie przepraszamy za utrudnienia i liczymy w dalszym ciągu na wyrozumiałość naszych mieszkańców.

W nowym 2018 roku planuje się na terenie naszego osiedla następujące inwestycje:

  • Budowa ulicy Kochanowskiego i Reja z pełną infrastrukturą
  • Wykup odcinka drogi od ul. Kochanowskiego do drogi Poznańskiej w Złotkowie. W 2018 planowana jest budowa ulicy Kochanowskiego z pełną infrastrukturą. Będzie to alternatywny wjazd/wyjazd z tej części osiedla
  • Budowa/ modernizacja ulic we wschodniej części osiedla ( etap 1) – zlewnia kanalizacji deszczowej do ulicy Łagiewnickiej (Jelonkowa, Działkowa, Graniczna, Krótka, Miła, Okrężna, Kalinowa – nowy odcinek)
  • Budowa tzw. drogi serwisowej wzdłuż ulicy Obornickiej na odcinku Pawłowicka – Radosna wraz z otoczeniem sklepu – zachodnia strona (projekt)
  • Budowa oświetlenia w ul. Kalinowej
  • Budowa oświetlenia w ul. Forsycjowej
  • Projekt oświetlenia ul. Jelonkowej i Czołgowej
  • Dokończenie budowy ulicy Tulipanowej na odcinku od Różanej do Obornickiej

W nowym roku ruszyła również budowa przedszkola publicznego w Złotnikach. Tak o tej inwestycji pisze portal www.epoznan.pl:

„Będzie to przedszkole publiczne, a co się z tym wiąże – opieka nad maluchami będzie bezpłatna. Dumne przedszkolaki zamieszkujące Złotniki Park, ale i nie tylko, również najmłodsi mieszkańcy całej gminy, już we wrześniu 2018 r. przekroczą próg nowoczesnego, przestronnego, spełniającego najwyższe standardy przedszkola. W pierwszej fazie w budynku powstanie 9 kompleksowo wyposażonych oddziałów dostosowanych do potrzeb najmłodszych, każdy o powierzchni ponad 65 m2. Salki te pomieszczą łącznie ok. 200 dzieci. W zależności od zapotrzebowania mieszkańców dwa z pomieszczeń mogą zostać zaadoptowane na żłobek. W dalszym etapie, w miarę jak rozrastać się będzie nasze osiedle, planujemy dalszą rozbudowę, o następne cztery oddziały przedszkolne. Obiekt dysponować będzie dużym placem zabaw tak, by nasze pociechy mogły jak najwięcej czasu spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Oczywiście całość otoczona zostanie terenem zielonym. Tak bezzwłoczne i dynamiczne przystąpienie do prac związanych z zabudową terenu przeznaczonego w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Suchy Las pod usługi oświaty, stało się możliwe dzięki zaangażowaniu władz samorządowych z Panem Wójtem Grzegorzem Wojterą oraz Panem Radnym Michałem Przybylskim na czele oraz dzięki wparciu ze strony szefów Złotnickich jednostek pomocniczych Gminy, Pani Ewy Korek i Pana Grzegorza Słowińskiego.”

W nowym roku zapraszamy wszystkich do udziału w tradycyjnych, cyklicznych spotkaniach i imprezach integracyjnych. Już wczesną wiosną spotkamy się na sprzątaniu osiedla. Serdecznie zapraszamy!

Lista Publikacji Złotniki