[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżetowe propozycje dla Złotnik Złotkowa w 2016 r.

Autor:

Udało się wreszcie przełamać niemoc inwestycyjną w Złotnikach. Rok 2016 zapowiada się obiecująco. Zarząd Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE przesłał do wójta stosowny wniosek o rozpoczęcie budowy przedszkola. W 2016 r. powstanie projekt. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2017-2018.

W bieżącym roku zostaną zmodernizowane ulice w zachodniej części osiedla: Zielona, Wrzosowa, Bluszczowa, Radosna, Kwiatowa, Tulipanowa, Konwaliowa, Irysowa, Różana, Łagiewnicka, Pawłowicka.

Mieszkańcy ulicy Cichej doczekają się nawierzchni z kostki brukowej. Powstanie również projekt modernizacji ulic: Pagórkowa, Spacerowa, Kalinowa (brakujący odcinek do ul. Prostej), Prosta, Żukowa, Krótka, Miła, Okrężna, Graniczna, Jelonkowa, Działkowa. Termin zakończenia projektu – grudzień 2016 r. Tak więc od 2017 r. będzie można rozpocząć systematyczne prace modernizacyjne w odniesieniu do zaprojektowanych ulic.

W sierpniu zostanie ukończony projekt dla ulic: Kochanowskiego, Reja, Prusa, Słowackiego, Pawłowickiej oraz Dworcowej. W IV kwartale 2016 r. planowany jest przetarg na budowę ulic: Kochanowskiego i Reja. Realizacja inwestycji planowana jest w 2017 r.

W ramach budowy kolei metropolitalnej zostanie zrewitalizowana stacja kolejowa oraz zagospodarowany teren w rejonie ulicy Dworcowej.

W najbliższym czasie doświetlony zostanie odcinek ul. Jelonkowej w Złotnikach – od Prostej do Azaliowej, a na oświetlenie ulicy Forsycjowej powstanie projekt (realizacja w 2017 r.). W Złotkowie natomiast zaświecą lampy przy ulicy Rzepakowej.

Na początku poprzedniego roku przyspieszyliśmy o 2 lata budowę pełnego uzbrojenia w Złotkowie (ulice: Lipowa, Złota, Gogulcowa, Srebrna, Platynowa, Irydowa, Miedziana, Rzepakowa, Słonecznikowa, Sobocka oraz terenów aktywizacji gospodarczej). Pod koniec roku zwiększyliśmy środki na realizację tego zadania do kwoty 1,7 mln. zł, co umożliwi jego realizację w 2016 r.

Lista Publikacji Złotkowo