[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Jaki hipermarket następny przy os. Grzybowym?

Autor:

W sierpniu 2012 r. podczas sesji Rady Gminy  Suchy Las, przy mocno akcentowanym sprzeciwie Osiedla Grzybowego i Jelonka, radni gminy przyjęli kontrowersyjną uchwałę zmieniającą Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego z korzyścią dla budowy wielkopowierzchniowego obiektu – Hipermarketu Leroy Merlin w pobliżu os. Grzybowego. Na uwagę zasługuje nie tylko samo głosowanie nad kluczową uchwałą, lecz również głosowanie nad poszczególnymi uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców.

Jak zatem głosowali radni ubiegający się o mandat na kolejna kadencję ze Złotnik: Stanisław Wróbel, Andrzej Rakowski, Tomasz Mikołajczak i Grzegorz Rewers. Warto podkreślić, że jeżeli radny wstrzymuje się od głosu, to tak naprawdę nie reprezentuje interesu strony wnioskującej o zmianę. Pisząc wprost – głosuje przeciwko wnioskom.

Poniżej wyniki poszczególnych glosowań przeanalizowanych z nagrań niedawno jeszcze dostępnych na stronie Osiedla Grzybowego:

wyniki

Co nam daje upublicznienie tych wyników?

Otóż pokazuje, że głos mieszkańców dla obecnych radnych i wójta nie jest w ogóle brany pod uwagę. Gdyby wówczas radny Andrzej Rakowski zamiast wstrzymać się od głosowania był przeciw oraz radni: Tomasz Mikołajczak i Grzegorz Rewers poparli wnioski  mieszkańców, to obecnie nie mielibyśmy w tym miejscu tak dużego hipermarketu.

Wobec zignorowania głosów najbliższych sąsiadów tego obiektu, należy poddać w wątpliwość rzekome zapewnienia wójta na ostatnim zebraniu mieszkańców os. Grzybowego o tym, że z pewnością nie będzie budowany tam kolejny obiekt wielkopowierzchniowy. Ironicznie wręcz zabrzmiało w ustach Grzegorza Wojtery, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na to. Do wyborów pewnie nie pozwala, ale po wyborach owszem – historia lubi się powtarzać.

Wójt nie jest mieszkańcem naszej Gminy, nie stoi w korkach i  nie dzieli z nami trudów codziennego życia. Apeluję więc do mieszkańców, aby przypomnieli sobie 16 listopada br., jaką batalię stoczyli z obecnymi władzami i jak mocno porażka wpłynęła na ich komfort życia, a pewnie i na ceny ich nieruchomości. Stwórzmy wspólnie jeden silny obręb – Złotniki oraz Jelonek i razem spróbujmy przeciwstawić się temu, co dla nas niekorzystne.

Lista Publikacji Jelonek