[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Co nowego na os. Grzybowym i Złotnikach Wsi w 2016

Autor:

Zarząd Osiedla Grzybowego złożył do tegorocznego budżetu szereg wniosków, które zostały uwzględnione już na etapie jego tworzenia. Jednym z najważniejszych jest przebudowa skrzyżowania ulic Nektarowej i Obornickiej z bezpiecznym prawo i lewoskrętem w ul. Obornicką. Z inicjatywy Zarządu budowany będzie chodnik w ul. Jaskółczej – projekt w 2016 r., a realizacja – 2017 r. Ruszy wreszcie budowa ulicy Kruczej, o co od lat zabiegałam.

Wójt w projekcie budżetu początkowo nie uwzględnił dwóch wniosków inwestycyjnych złożonych przez Zarząd Osiedla. Uwzględnił je natomiast w uchwale budżetowej w tzw. autopoprawkach, po wniosku Komisji Finansowo Budżetowej i Rozwoju Gospodarczego, która wsparła wnioski Zarządu Osiedla, jako bardzo ważne dla mieszkańców, na których realizację czekają od lat.

W tym roku zaprojektowana  zostanie ulica Kukułcza. Wykonanych będzie też kilka progów zwalniających w newralgicznych miejscach na terenie osiedla. Radni zarezerwowali też środki na realizację tworzącej się właśnie koncepcji uspokojenia ruchu, która ma wreszcie skutecznie zabezpieczyć osiedle przed nadmiernym ruchem samochodowym, zwłaszcza tranzytowym. Skutecznych rozwiązań w tym względzie domaga się również, kierowana przez radnego Włodzimierza Majewskiego Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

W zakresie pielęgnacji terenów zielonych zwrócono uwagę na zbyt wybujałą zieleń w niektórych zakątkach osiedla oraz konieczność przeprowadzenia akcji nasadzenia drzew w ciągu ul. Sosnowej i Muchomorowej. W budżecie znalazła się również pozycja dotycząca wykupu działki nr 859 (narożnik Jaskółczej i Muchomorowej) z przeznaczeniem pod zieleń, a wokół zbiorników retencyjnych będą przeprowadzane regularne opryski.

Nie zapomniano o rekreacji. Zarząd Osiedla zabiega o wykup lub wydzierżawienie od firmy Vast Bauw działki przy boisku przy ul. Sosnowej, aby zagospodarować ją na cele aktywności ruchowej. Na ulicach Muchomorowej i Sosnowej zostaną wytyczone oznakowania poziome ścieżek rowerowych.

Na terenie osiedla zapanuje większy porządek. Do budżetu wpisano montaż większych koszy na śmieci i częstsze ich opróżnianie. Będą zamontowane też dodatkowe kosze na psie odchody.

W Złotnikach Wsi, z inicjatywy radnego W. Majewskiego, w ul. Słonecznej zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna z pomiarem prędkości oraz realizowana będzie budowa chodnika. Oświetlone zostanie też boisko, teren rekreacyjny i powstanie ścieżka pieszo – rowerowa wzdłuż ulicy Łagiewnickiej. W Jelonku oświetlona zostanie ulica Krótka.

Lista Publikacji Złotniki