[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Co nowego w stolicy naszej Gminy w roku 2016 ?

Autor:

Budżet na 2016 r. został przyjęty! W Suchym Lesie kontynuowana będzie budowa ulic w rejonie Diamentowej, ale nie tylko. Modernizowana będzie także ulica Sasankowa oraz Stefańskiego. We wschodniej części rozpocznie się przebudowa ulic w rejonie Kubackiego.

Sporo kontrowersji wzbudziła kwestia bezpiecznego skrzyżowania ulic: Powstańców Wlkp., Sucholeskiej i Perłowej w Suchym Lesie. Wójt planował zająć się tym skrzyżowaniem dopiero przy okazji budowy wiaduktu lub tunelu nad/pod torami kolejowymi w ciągu ul. Sucholeskiej. Jednak inwestycja ta to odległa przyszłość. Będzie bardzo kosztowna i w związku z tym nie ma porozumienia w zakresie finansowania i współpracy przy jej realizacji wszystkich partnerów: Miasta Poznania, PKP, Starosty Poznańskiego oraz naszej gminy. Dlatego Przewodniczący Zarządu Osiedla Suchy Las Michał Dziedzic, podobnie jak ja oraz radny Krzysztof Pilas byliśmy zdania, że skrzyżowaniem ulic Perłowej, Powstańców Wlkp. i Sucholeskiej należy się zająć już w tym roku.

Mieszkańcy rejonu osiedla Poziomkowego doczekają się wreszcie modernizacji skrzyżowania oraz nowych miejsc postojowych w rejonie ul. Malinowej i Aroniowej. Prawdopodobnie ruszą też prace nad przejęciem infrastruktury oświetlenia osiedlowego przez gminę, która pokryje jednak tylko 1/3 kosztów. Na pełne sfinansowanie tej inwestycji niestety nie pozwolili radni z klubu Nowoczesna Gmina (wcześniej: Zgoda i Rozwój).

Mam nadzieję, że w bieżącym roku zostanie zbudowana wreszcie ulica Jeżynowa oraz nastąpi wykup gruntu i budowa miejsc parkingowych wzdłuż ulic Truskawkowej i Jeżynowej, o co zabiegałam od prawie roku.

W latach 2017/2018E28A1082 powstanie ścieżka rowerowa w ciągu ulic Borówkowej i Wałeckiej. Wieloletnie starania radnego Krzysztofa Pilasa wsparł tym razem Zarząd Osiedla Grzybowego.

Z prośbą o pomoc zwrócili się do nas mieszkańcy rejonu ulicy Mokrej w Suchym Lesie, którzy zebrali prawie 80 podpisów pod petycją wyrażającą protest przeciwko negatywnemu stanowisku wójta w zakresie budowy ulic: Mokrej, Wodnej, Deszczowej, Suchej, Polnej, Chmielnej, Zakole, Strumykowej. Wniosek o budowę tych ulic wraz z infrastrukturą, złożyliśmy do budżetu na 2016 r. podczas posiedzenia komisji finansowo – budżetowej. Mieszkańcy akcentowali, że jest to inicjatywa długo oczekiwana. Wyrażali też przekonanie, że po zbudowaniu kolektora sucholeskiego nie ma już przesłanek technicznych uniemożliwiających realizację tego zadania. Ostatecznie, na nasz wniosek ulice te dołączono do zadania pn. Budowa ulic w rejonie Sprzecznej i zagwarantowano środki w tegorocznym budżecie na wykonanie projektu z kosztorysem, co umożliwi właściwe zaplanowanie kolejności budowy ulic w latach następnych. Sprawy będziemy pilnować – obiecujemy!

Analizowaliśmy też stan techniczny świetlicy socjoterapeutycznej w Suchym Lesie z zamiarem przeznaczenia środków na jej remont. Okazało się jednak, po wyjaśnianiach wójta, że remont został już zrealizowany, a planowane prace wykończeniowe (malarskie) zostaną sfinansowane ze środków bieżących. Co ciekawe, radni Nowoczesnej Gminy chcieli zarezerwować 70 tys. zł na remont, który już się odbył. Nie dowiedzieliśmy się czemu miałoby służyć takie podwójne finansowanie?

Lista Publikacji Suchy Las