[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Suchy Las w TVP INFO

Autor:

W poniedziałek 13 lutego br. w Mielnie (gmina Czerwonak) odbyło się spotkanie w sprawie przebiegu północno – wschodniej obwodnicy Poznania. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęło się stowarzyszenie ZIELONKA. Dyskusję na żywo transmitowała ogólnopolska TVP INFO.

Problem optymalnego przebiegu obwodnicy jest szczególnie istotny dla mieszkańców Złotkowa, Złotnik oraz wschodniej części Suchego Lasu, ponieważ 3 warianty zaproponowane przez Zarząd Dróg Powiatowych są nieakceptowane przez mieszkańców. W świetle kamer zaprezentowaliśmy wypracowany wraz mieszkańcami tzw. „żółty wariant”, który został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców naszej gminy na specjalnym zebraniu w listopadzie poprzedniego roku. Niestety wariantu tego nie akceptują ani władze powiatu, ani władze naszej gminy. Był to więc kolejny dzień batalii o dostrzeżenie przez władze naszych interesów.

W spotkaniu wraz z radnym Michałem Przybylskim reprezentowaliśmy nie tylko interesy mieszkańców naszego osiedla, ale pod nieobecność jakiegokolwiek przedstawiciela władz naszej gminy, również wszystkich innych mieszkańców Suchego Lasu. Niestety zabrakło również przedstawicieli jednostek pomocniczych Złotkowa oraz wschodniej części Suchego Lasu. Szkoda, ponieważ nasz głos byłby bardziej słyszalny. Pojawili się za to mieszkańcy naszej gminy, za co należą im się słowa podziękowania. Był również poseł Bartłomiej Wróblewski oraz wicestarosta Tomasz Łubiński.

Reportaż dostępny jest tutaj…

Lista Publikacji Ogólnogminnych