[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospod. (sierpień 2017)

Autor:

W sierpniu odbyły się dwa posiedzenia Komisji. Podczas pierwszego posiedzenia (24 sierpnia) dyskutowano nad prawnymi aspektami nieuchwalenia przez Radę Gminy miejscowego planu dla rejonu ulicy Diamentowej, który zakładał m. in. powstanie na skrzyżowaniu ulicy Obornickiej i Sucholeskiej kolejnej stacji benzynowej. Okazało się, że wątpliwą prawnie była inicjatywa wójta sprowadzająca się do „wycięcia” z dużego procedowanego dla tego terenu planu, małego kawałka pod budowę stacji benzynowej, któremu nadano priorytet w zakresie prędkości procedowania. Po długiej i burzliwej dyskusji w obecności przedstawicieli inwestora ostatecznie postanowiono w przedmiotowej sprawie zasięgnąć opinii prawnej.

Dyskutowano również nad zmianą sposobu zagospodarowania działek 276/10 i 276/11 w Złotnikach przy ul. Złotnickiej, który obecny na posiedzeniu inwestor nabył od firmy AQANET. Jeszcze do niedawna, na tym terenie znajdowała się stacja ujęcia wody. Po zmianie planu miałaby tam powstać pizzeria. W toku dyskusji dominował pogląd o konieczności wstrzymania dalszej aktywizacji gospodarczej Złotnik wobec braku jakichkolwiek konkretnych działań wójta w zakresie właściwej organizacji ruchu samochodowego w tej miejscowości. Po uchwaleniu miejscowego planu pod nowe osiedle w Złotnikach zostały ucięte wszelkie dyskusje odnośnie organizacji ruchu, a plany i projekty utknęły w urzędach.

Na kolejnym posiedzeniu (28 sierpnia) opiniowano projekty uchwał budżetowych oraz planistycznych na kolejną sesję.

Lista Publikacji Ogólnogminnych