[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (grudzień 2017)

Autor:

Komisja odbyła posiedzenie 12 grudnia br., podczas którego dokonała podsumowania działań przeprowadzonych w bieżącym roku.

Efektem prac Komisji w 2017 roku było, między innymi złożenie 40 wniosków, które odnosiły się do spraw zgłaszanych przez jednostki pomocnicze oraz mieszkańców. Wspólnie z sucholeską Policją i Urzędem Gminy, przeprowadziliśmy kolejną edycję konkursu dla uczniów szkół podstawowych ,,BEZPIECZNE WAKACJE”. Kontynuowaliśmy także coroczną akcję związaną z poprawą widzialności na naszych drogach  (trójkąty bezpieczeństwa). Wraz z jednostkami pomocniczymi zorganizowaliśmy również akcję dotyczącą utwardzenia wyjazdów z dróg polnych nieutwardzonych. Wraz z Referatem Komunalnym przeprowadziliśmy bardzo szeroko zakrojoną kontrolę w zakresie bezpieczeństwa placówek oświatowych naszej gminy. Kolejną akcją przeprowadzoną przez Komisję, która skutkowała artykułami w lokalnej prasie, była kwestia niestosowania się do wymogów przepisów o ruchu drogowym, dotyczących stosowania tzw. ,,odblasków”. Komisja wnioskowała, że należy systematycznie przypominać o konieczności stosowania odblasków przez wszystkich użytkowników dróg, zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

W trakcie posiedzeń opiniowaliśmy wiele projektów uchwał na posiedzenia Rady Gminy. Komisja przygotowała i złożyła do budżetu 2018 roku 29 wniosków. Obecnie oczekujemy na ich realizację.

W 2017 roku najczęściej procedowanymi tematami były:

  • bezpieczeństwo związane z stanem technicznym taboru ZKP
  • rozkład jazdy ZKP
  • bezpieczeństwo wokół jednostek oświatowych naszej gminy
  • pojawiające się dziki na terenie gminy
  • bezpieczeństwo w ruchu pieszo – samochodowym na chodnikach i drogach gminy

Komisja poruszyła też kilka spraw bieżących:

  • braku dostatecznego nadzoru ze strony służb gminnych podczas prac prowadzonych w obrębie chodników i ulic
  • raport Policji
  • brak raportu Straży Gminnej (pomimo złożonego zapewnienia przez Pana Komendanta Straży Gminnej w minionych 3 miesiącach, nie otrzymaliśmy przedmiotowego raportu)
  • wadliwie ułożone płyty na ul. Wargowskiej w Chludowie
  • zwiększenie ilości kursów linii autobusowej nr 905

Lista Publikacji Ogólnogminnych