99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

Dokładnie 27 grudnia br. wyruszyliśmy do Warszawy, aby dać świadectwo naszego przywiązania do tradycji obchodów rocznicy wybuchu  Powstania Wielkopolskiego.

„Po długich latach Polska się odradza. Jednak żadna, nawet najlepsza, organizacja nie dokona tego dzieła samemu. Do tego potrzeba sił i serc nas wszystkich” – tymi słowami zwrócił się do Wielkopolan 26 grudnia 1918 roku Ignacy Jan Paderewskie przed hotelem Bazar.

Nasza gmina reprezentowana była przez Ryszarda Głowackiego z Towarzystwa Przyjaciół Gminy Suchy Las oraz Krzysztofa Pilasa – członka stowarzyszenia Gmina Razem oraz przewodniczącego Komisji Społecznej Rady Gminy Suchy Las.

Tegoroczne obchody zaskoczyły profesjonalnym przygotowaniem, rozmachem i zaangażowaniem zwykłych mieszkańców. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie patronat mieszkańca naszej gminy – Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka. Serdeczne podziękowania!

2017_powstanie_wlkp

Ryszard Głowacki i Krzysztof Pilas podczas obchodów 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego