[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (kwiecień 2016)

Autor:

W kwietniu br. Komisja Społeczna spotykała się dwukrotnie. Pierwsze posiedzenie odbyło się w p. K. Linkowskim – dyrektorem GOS. Omówiono między innymi wyniki audytu (dotyczące analizy finansowej) jaki miał miejsce w GOS po połączeniu GOS oraz Pływalni Octopus. Według Dyrektora wynik audytu jest pozytywny. Przed połączeniem tych dwóch obiektów pływalnia generowała straty ok. 900 tys zł. Rocznie, co w opinii Dyrektora było na średnim poziomie w porównaniu do innych obiektów tego typu. W 2015 r. obiekty zostały połączone, a straty pływalni ograniczono do 350 tys. zł przy jednoczesnej realizacji inwestycji w GOS w 2015 r. ze środków  własnych na poziomie 322 tys zł.  (poza planem finansowym gminy). Po odjęciu wydatków na inwestycje basen wychodzi na zero.

Następnie p. K. Linkowski przedstawił w szczegółach jakie inwestycje zostały przeprowadzone ze środków własnych. Warto przy tej okazji nadmienić, że GOS zarządza dodatkowo 5 boiskami z naturalną nawierzchnią oraz utrzymuje 17 boisk ze sztuczną nawierzchnią na terenie gminy wliczając w to halę i boisko przy ul. Konwaliowej.

Drugie posiedzenie komisji odbyło się w Chludowie. Spotkaliśmy się ze Stowarzyszeniem Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Zespół był tuż przed wyjazdem na festiwal do Turcji. W wyjeździe bierze udział 22 dzieci w wieku 7-14 lat. Koszt pobytu dzieci pokrywali rodzice. Komisja wysłuchała obszernego sprawozdania z licznych koncertów i festiwali. Należy podkreślić tutaj, że zespół  reprezentuje zarówno siebie jak i Gminę Suchy Las nie tylko w Polsce ale i poza granicami naszego kraju. Wartość strojów, które zgromadził zespól to kwota około 100 tys. zł. Pani Beata Szajdzińska – Ciślak zauważyła, że gdyby w przyszłości „Stary Bar” w Chludowie został wyremontowany, to zespól miałby znakomite warunki do przechowywania strojów i prób. Tak więc całe artystyczne środowisko na ten obiekt czeka. W końcowej części posiedzenia komisji byliśmy świadkami bardzo interesującego treningu tancerzy.

Lista Publikacji Ogólnogminnych