[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (lipiec 2018).

Autor:

Komisja spotkała się na wyjazdowym posiedzeniu – 4 lipca br. Głównym tematem było przygotowanie jednostek oświatowych w zakresie bezpieczeństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019. Komisja, wspólnie z pracownikami Referatu Komunalnego p. Józefem Klimczewskim i Kacprem Tymkiem przeprowadzila kontrolę w terenie wokół szkół oraz przedszkoli w Biedrusku, Suchym Lesie, Chludowie oraz Golęczewie.

W Biedrusku Komisja przy szkole, żłobku, starym przedszkolu, szkole prywatnej oraz nowo budowanym przedszkolu odnotowała kilka uwag. Zabezpieczenie żłobka od strony budowy, korekta otaczającej zieleni, naprawa chodników, powiększenie parkingu, regulacja studzienek w chodnikach, utwardzenie zatoki autobusowej, postawienie barierek przed wyjściem, brak miejsc dla osób niepełnosprawnych, a także odsłonięcie zarośniętych znaków drogowych.

W Suchym Lesie wokół SP nr 1, liceum, SP nr 2 i przedszkola również sformułowano zastrzeżenia. Główne mankamenty to: zasłonięte przez zieleń znaki drogowe, nieodpowiednio wyznaczone miejsca parkingowe – w tym dla osób niepełnosprawnych, wadliwe usytuowanie niektórych znaków drogowych oraz konieczność naprawy chodników, włącznie z usunięciem wrastających korzeni.

W Chludowie  zwrócono uwagę na: nieodpowiednie oznakowanie i wyznaczenie zatoki autobusowej oraz miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, konieczność wyznaczenia prawidłowego parkingu przed kwiaciarnią, co umożliwi w konsekwencji wyznaczenie chodnika, brak miejsc dla osób niepełnosprawnych, odpowiednie oznakowanie poziome i pionowe, a także usytuowanie słupków i barierek.

W Golęczewie odnotowano: konieczność budowy parkingu od ulicy Lipowej z bezpiecznym wejściem do szkoły/przedszkola, potrzebę korekty zieleni wraz z wycięciem drzew ograniczających widzialność na skrzyżowaniu Dworcowa – Lipowa – Tysiąclecia oraz konieczność wymiany znaków drogowych.

W odniesieniu do przedmiotowej kontroli, został spisany protokół zawierający wszystkie  uwagi, które pracownicy Referatu Komunalnego przekażą wójtowi.

Lista Publikacji Ogólnogminnych