[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (lipiec, sierpień 2017)

Autor:

Komisja Społeczna, wraz z p. wicedyrektor K. Dzioch w lipcu odwiedziła organizowane przez OPS półkolonie. Wizytowaliśmy Złotniki Wieś, Golęczewo i Chludowo. Łączna liczba dzieci, która wzięła udział w półkoloniach – 378. To więcej niż w poprzednim roku. Należy podkreślić bardzo dobrą organizację półkolonii. Pracuje tam 30 wychowawców oraz 7 kierowników.

W sierpniu Komisja spotkała się dwukrotnie. Pierwsze posiedzenie odbyło się wspólnie z Komisją Komunalną i Ochrony Środowiska i dotyczyło cmentarza w Biedrusku. Gościliśmy grupę mieszkańców z Biedruska, którzy domagali się, aby obecny cmentarz był cmentarzem komunalnym. Wójt na tym spotkaniu zobowiązał się, że do maja 2018 roku zostaną dokonane niezbędne prace związane z procesem powstania samego cmentarza, czyli uzyskanie odbioru przez Starostwo Powiatowe i Sanepid. Do tematu wrócimy w maju 2018 roku.

Kolejne posiedzenie to spotkanie z nowym dyrektorem GOS Panią Katarzyną Kustoń. Na posiedzeniu Komisji obecny był były dyrektor, p. Krzysztof Linkowski. Omawialiśmy bieżące sprawy oraz ubiegłoroczny wydatek budżetowy związany ze zmianą technologii uzdatniania wody na basenie. Zakładano, że zwróci się po 2,5 roku, jednak obecne dane pozwalają zakładać, że może to nastąpić już po 9 miesiącach. Dzięki tej technologii mamy znakomitą jakość wody na basenie i wymierne oszczędności.

Następnie Komisja udała się w teren, odwiedziliśmy boiska sportowe, które utrzymywane są przez GOS  w Złotkowie, Golęczewie i Chludowie. Przy okazji należy podkreślić bardzo wysoką jakość murawy. Na koniec Komisja serdecznie podziękowała byłemu dyrektorowi Krzysztofowi Linkowskiemu za wieloletnią współpracę.

Lista Publikacji Ogólnogminnych