[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wojna na Ukrainie, czyli expresem przez sesje …

Autor:

W pierwszym kwartale 2022 roku odbyły się 3 zaplanowane sesje Rady Gminy Suchy Las oraz jedna nadzwyczajna poświęcana w zasadzie tylko gminnemu systemowi monitoringu. Ostatnie dwie sesje  odbywały się w cieniu wojny na Ukrainie. Podczas lutowego posiedzenia wystąpił radny partnerskiej gminy Hniwań (Ukraina) Victor Purdyk, który naświetlił podstawowe problemy występujące w pierwszej fazie wojny na Ukrainie. Po tym wzruszającym wystąpieniu Rada Gminy Suchy Las przyjęła specjalne oświadczenie.

Klub radnych Gmina Razem aktywnie uczestniczy w akcji pomocy Ukrainie. Samorządowcy związani w przeszłości oraz obecnie z naszym klubem oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia Gmina Razem w pełni solidaryzują się z narodem ukraińskim. Zajmujemy i zajmować będziemy zawsze jasne i klarowne stanowisko w sprawie zbrodniczej napaści Rosji na suwerenną Ukrainę.

Naszą pomoc w chwili  obecnej kierujemy przede wszystkim dla mieszkańców z naszej partnerskiej gminy Hniwań. W tym zakresie współpracujemy z Viktorem Purdykiem, który od kilku miesięcy przebywa w Suchym Lesie. W akcję włączyli się też radni Gminy Suchy Las i działamy wspólnie. Udało nam się sprowadzić do Polski kilka rodzin, które staramy się otoczyć opieką. O dalszych działaniach  będziemy Państwa informować na bieżąco.

Podczas marcowej sesji wróciły do budżetu środki na długo oczekiwaną budowę placu zabaw przy ulicy Kochanowskiego, na który mieszkańcy od kilku lat przeznaczali pieniądze z tzw. zadań lokalnych. Mamy nadzieję, że plac zabaw zostanie wreszcie zbudowany. Wrócimy również do budowy ulic Rodowej i Żelaznej w Złotkowie.

W II kwartale planuje się postępowania przetargowe w sprawie modernizacji boiska w Chludowie oraz przebudowę drogi w Złotnikach wzdłuż ul. Obornickiej na odcinku ul. Radosna – ul. Pawłowicka. W tym samym kwartale, poprzez postępowanie przetargowe zostanie zweryfikowana cena oprotestowanego przez przytłaczającą większość mieszkańców Złotkowa zadania dotyczącego między innymi  budowy skrzyżowania ulic Północnej i Obornickiej w Złotkowie. Przypominamy, że  kilkaset metrów dalej wójt planuje przebudowę kolejnego skrzyżowania z ulicą Pawłowicką w Złotnikach. Mieszkańcy uważają, że dwa duże skrzyżowania zlokalizowane tak blisko siebie stanowić będą spore utrudnienia w ruchu dla całej północnej części gminy.

W III kwartale br. zostaną rozpisane przetargi na wybór wykonawcy ulic Słowackiego oraz Spacerowej. To kontynuacja prac w zakresie istniejących projektów. Czynimy również starania o jak najszybszą realizację tegorocznych zadań na terenie nowego Osiedla Złotniki – Park, przede wszystkim w zakresie koncepcji zagospodarowania działki przeznaczonej pod szkołę i budowy boiska sportowego. Na realizację czeka też nowy wyjazd z osiedla Złotniki Park oraz wodociąg w ulicy Olchowej. To dla nas priorytety.

Na ul. Pawłowickiej w ramach zadania lokalnego na rok 2022, zasadzonych zostało 17 lip wraz z roczną opieką i podlewaniem. Liczymy na dalsze inicjatywy mieszkańców, zmierzające do zwiększenia przestrzeni zielonych na naszym osiedlu.

Podczas marcowej sesji dokonano też zmian we władzach Rady Gminy. Przyjęto uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji z funkcji przewodniczącej Anny Ankiewicz. Nowym przewodniczącym został radny z Biedruska Radosław Banaszak, a jego zastępcą radny z Zielątkowa Tomasz Sztolcman. Serdecznie gratulujemy!

Klub Radnych Inicjatywa Mieszkańców Gmina Razem

(-) Zbigniew Hącia
(-) Michał Przybylski
(-) Grzegorz Słowiński

 

Lista Publikacji Ogólnogminnych