[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (styczeń 2017)

Autor:

Podczas styczniowego posiedzenia Komisji opiniowano projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy. Na wniosek firmy Graush i Graush procedowano miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Złotkowie na terenie działki – nr ewid. 66/18. Zmiany planu obejmowały głównie podział działki na mniejsze parcele oraz określenie powierzchni biologicznie czynnej. Ustalono wskaźnik  w oparciu o wytyczne studium dla terenów usługowo – przemysłowych – 20%. Sporo emocji wzbudziła też kwestia opłaty planistycznej.

Pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2017, a także projekty uchwał w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Suchym Lesie oraz w Golęczewie. Sporo emocji wzbudziła dyskusja na temat przeznaczenia działki położonej przy ul. Szkółkarskiej w Suchym Lesie.

Analizowano także wniosek firmy DATOR INVESTMENT o ponowne rozpatrzenie kwestii zagęszczenia ostatniej części obszaru zabudowy osiedla mieszkaniowego w Złotnikach przy ul. Pigwowej. Ustalono, że przedstawiciele firmy DATOR INVESTMENT zostaną zaproszeni na kolejne posiedzenie Komisji celem przeanalizowania tego problemu w kontekście protestów mieszkańców pobliskich ulic.

Lista Publikacji Ogólnogminnych