[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska (styczeń 2017)

Autor:

Ostatnie posiedzenie Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska odbyło się 24 stycznia 2017 r. Gościem Komisji był pan Jerzy Świerkowski, prezes ZGK Sp. z o.o., który udzielił informacji na temat pozyskania nowej siedziby dla gminnej spółki zajmujących się między innymi wywozem naszych śmieci. Spółka już niedługo przeniesie się na ul. Nektarową do budynku po dawnym salonie samochodowym Volkswagena. W tym samym miejscu będą mieścić się również siedziby dwóch innych spółek gminnych: LARG Sp. z o.o. (czyli Lokalnej Agencji Rozwoju Gospodarczego Gminy Suchy Las) i GCI Sp. z o.o. Ponadto będzie tam kasa spółki AQANET. Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych, gwarantującą wsparcie finansowe gminy dla ZGK znajdzie tam swoją siedzibę także Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.

Z wypowiedzi prezesa Świerkowskiego wynikało, że ZGK nie zakupił przedmiotowej nieruchomości, lecz będzie ją dzierżawił od spółki, która uprzednio zakupiła tę nieruchomość od pierwotnego właściciela. Dzierżawa jest przewidywana jest na okres 5 lub 10 lat i po tym okresie nastąpi wykup nieruchomości. Jest to zatem dzierżawa podobna do tej jaką mamy w przypadku szkoły przy ul. Konwaliowej.

W dalszej części posiedzenia radni podsumowali działalność KKiOŚ w 2016 r.

Lista Publikacji Ogólnogminnych