[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospod. (sierpień 2015)

Autor:

Podczas posiedzenia komisji 24.08 br. opiniowano zmiany w uchwale budżetowej na 2015 r. Dyskutowano o stawkach dotacji dla GOS dot. utrzymania obiektów sportowych. Radni wyrażali zastrzeżenia, co do jakości utrzymania tych obiektów, stwierdzając, że obsługa ta nie jest na odpowiednim poziomie, a jako przykład podawali wyrastającą na obiektach roślinność czy zalegający piasek. Analizowano też zakupy sprzętu komputerowego dla Urzędu Gminy oraz remont łazienek w szkole podstawowej w Suchym Lesie. Wójt wyjaśnił, że koszty realne tych zadań zostaną umniejszone po przeprowadzonych przetargach. Radni analizowali też zasadność zwiększenia środków na promocję gminy oraz wydatków na granty i konkursy sportowe dla stowarzyszeń.

Zajmowano się również projektem uchwały ws. miejscowego planu w Złotkowie, w rejonie węzła komunikacyjnego „Złotkowo”. Najwięcej kontrowersji wzbudziła kwestia szerokości ochronnego pasa dla rowów melioracyjnych. Projekt został negatywnie zaopiniowany. Komisja nie opiniowała projektu uchwały dot. miejscowego planu w miejscowości Złotniki na terenie działek o numerach ewidencyjnych: 276/14, 276/79 i 276/80 i przeniosła tą kwestię na sesję Rady Gminy. Komisja natomiast pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały ws. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu w rejonie ulic: Jagodowej i Rolnej w Suchym Lesie.

Przewodniczący Komisji
(-)Dariusz Matysiak

Lista Publikacji Ogólnogminnych