[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zielątkowo – pytania o zakres inwestycji …

Autor:

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Zielątkowa z dużym zainteresowaniem  śledzą prace związane z bardzo ważną dla nas inwestycją – budową kanalizacji. Obserwujemy tempo prac i ich zaawansowanie, liczymy na dotrzymanie terminów, tym bardziej, że pogoda sprzyja jak nigdy.

Trzeba było wielu lat starań, petycji i zabiegów u władz gminy, ale również wielu rozczarowań związanych z kolejnymi niespełnionymi obietnicami wójta,  by wreszcie doczekać, po ostatnich wyborach samorządowych, przełomu w realizacji od lat składanych zobowiązań.

Mamy szansę wreszcie mieszkać wygodnie i nowocześnie, ale żeby tak się stało, realizowana inwestycja nie może się ograniczyć tylko do budowy infrastruktury kanalizacyjnej. Mieszkańcy Zielątkowa cierpliwie czekali wiele lat i mają prawo zakładać, że realizowany będzie całościowy projekt. Tymczasem, po przeprowadzonych wyjaśnieniach radnego Michała Przybylskiego okazało się, że podpisane umowy nie zakładają utwardzenia dróg, lecz jedynie ich … odtworzenie. Poniżej Odpowiedź wójta na zapytanie radnego Michała Przybylskiego:

2018_zieatkowo

…………………………………………………………………………………………………………

Poniżej wyciąg z umów z generalnym wykonawcą zadania:

…………………………………………………………………………………………………………

Przedmiot i termin wykonania zadań z umowy nr 233

…………………………………………………………………………………………………………

Czyżby po raz kolejny publiczne składane zapewnienia wójta okazały się fikcją? Radni koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem zobowiązali się sprawę wyjaśnić.

Cieszy natomiast, że w ostatnich latach  systematycznie oświetlono sporą część ulic w Zielątkowie,  czekamy na dokończenie kolejnych zaplanowanych  w budżecie gminy.  To bardzo ważne działanie wzmacniające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zaspokojenie potrzeb infrastrukturalnych naszej wsi pozwoli  w przyszłości skupić energię na realizacji  innych potrzeb poprawiających jakość życia w Zielątkowie.  Szczególnie  należy wspierać inicjatywy integrujące różne grupy społeczne i pozwalające aktywizować mieszkańców. Projekt świetlicy przy ul. Sportowej poszerzy możliwości tych działań.

Wreszcie, spoglądając z perspektywy całej gminy, w tym mieszkańców Zielątkowa, należy pokusić się o stworzenie wieloletnich planów rozwojowych w tak ważnych obszarach, jak polityka senioralna i oświatowa. Należy  kompleksowo zadbać o dobrostan coraz liczniejszej w naszej gminie grupy seniorów oraz zapewnić wysokiej klasy edukację młodemu pokoleniu. Mądre i nowoczesne rozwiązania oraz długofalowe perspektywiczne działania w tych dziedzinach wpisują się w zaspakajanie zbiorowych potrzeb naszej wspólnoty.

Lista Publikacji Ogólnogminnych