[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżetowe plany dla północnej części Gminy

Autor:

Pod koniec poprzedniego roku mieszkańcy Chludowa odzyskali Stary Bar. Zdążyli już w czynie społecznym wstępnie uporządkować posesję. W tegorocznym budżecie zagwarantowano stosowną kwotę na uporządkowanie terenu, zabezpieczenie budynku oraz wykonanie projektu funkcjonalno – użytkowego. Projekt taki pozwoli ubiegać się o środki unijne na rewitalizację zabytków.

Nasza koalicja GMINA RAZEM – INICJATYWA MIESZKAŃCÓW poparła też szereg drobnych, ale niezwykle istotnych wniosków Zebrania Wiejskiego w Chludowie: budowę oświetlenia w ulicy Strumykowej, remont chodników dla pieszych w ul. Golęczewskiej oraz w ul. Kościelnej, a także dofinansowanie remontu dachu w chludowskim, zabytkowym kościele. Drobną kwotę przeznaczyliśmy też na dofinansowanie współpracy polsko-węgierskiej realizowanej przez chludowskie stowarzyszenia.

Mamy nadzieję, że ruszy wreszcie największa inwestycja gminna, czyli budowa kanalizacji wraz z drogami w Golęczewie i Zielątkowie. Wartość środków zarezerwowanych na tę pozycję budżetową to prawie 22 mln. zł. Mamy nadzieję, że w końcu zacznie się coś dziać w zakresie realizacji tej inwestycji. Czas przełamać niemoc w tym względzie. Ludzie mają prawo oczekiwać realnych i skutecznych działań wójta. Zamiast wykonywać, jak powiedział kiedyś wójt Grzegorz Wojtera „jeden krok do tyłu, żeby móc wykonać dwa do przodu” biegnijmy do mety, choćby truchcikiem!

W Zielątkowie poparliśmy budowę oświetlenia w ulicy Daglezjowej, a w Golęczewie ulic: Rolnej, Zbożowej i Pszennej. W Golęczewie zaprojektowana będzie też nowa szkoła. Jej realizację planuje się na lata 2018-2019. Niestety prace koncepcyjno – projektowe musiały zostać wstrzymane z uwagi na niewiedzę w zakresie planowanego przez władze państwowe ustroju szkolnego.

Lista Publikacji Chludowo