[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

BUDŻET 2017 – Golęczewo/ Zielątkowo

Autor:

Począwszy od poprzedniego roku trwa jedna z największych inwestycji drogowo – kanalizacyjnych w gminie. Od początku nasza koalicja stała na stanowisku konieczności zniwelowania zapaści infrastrukturalnej północnej części gminy.  Mamy nadzieję, że budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z drogami w Golęczewie i Zielątkowie, pomimo poważnych problemów w początkowej fazie zostanie doprowadzona do końca. Przy okazji tej inwestycji, na prośbę mieszkańców Golęczewa, zwróciliśmy uwagę na konieczność wymiany starych azbestowych rur wodociągowych. Szerzej na ten temat tutaj …

W Golęczewie, podobnie jak w Złotnikach i w Chludowie powstanie przystanek kolejki metropolitalnej. W związku z tym planuje się rewitalizację stacji kolejowej. Być może uda się pozyskać na ten cel środki unijne.

Przy ul. Tysiąclecia powstanie projekt  zagospodarowania stawu (umocnienie brzegów). Przebudowana zostanie linia elektroenergetyczna SN 15 kV na działce nr 278/3, a za kwotę 20.000 zł zabezpieczony zostanie  budynek „starej remizy” przed degradacją – zostaną wykonane prace porządkowe. Świetlica wiejska zostanie wyposażona w klimatyzację. Sporo środków z zadania lokalnego przeznaczono na działalność integracyjną.

W Golęczewie będzie jaśniej. W 2017 roku zaprojektowane zostanie oświetlenie w ulicach Malinowej i Agrestowej oraz Rolnej, Zbożowej i Pszennej. W Zielątkowie projekt oświetlenia zostanie wykonany w ul. Daglezjowej, Krótkiej i Morwowej. Realizacja projektów powinna nastąpić w 2018 r.

W tym roku powinna rozpocząć się budowa przedszkola i szkoły w Golęczewie. W tej chwili trwają prace nad sposobem finansowania inwestycji.

Podobnie jak w innych miejscowościach, w Zielątkowie sporo działo się będzie w wymiarze kulturalnym. Balik dla dzieci, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Rajd Rowerowy „PYRA”, Wigilia to cykliczne imprezy, na które mogą również w 2017 roku liczyć mieszkańcy. Doposażona zostanie też świetlica w Zielątkowie. Zostanie zakupiony drobny sprzęt  AGD poprawiający jej funkcjonalność.

Radni mają bardzo ograniczony wpływ, na to ile z tych inwestycji zostanie faktycznie zrealizowanych w terminie. Zbyt późno ogłaszane przetargi, błędy w dokumentacji itp. sprawiają, że inwestycje prowadzone są bardzo wolno. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku będzie lepiej!