Rodzice i dzieci zaskoczeni decyzją wójta

W dniu 24 września br. Dyrektorzy Zespołów Szkół z Biedruska i Chludowa (dotyczy również Golęczewa) otrzymali nieoczekiwanie pismo, z którego wynika, że wójt arbitralnie wprowadził zmiany zasad finansowania nauki pływania dla dzieci. Jak to możliwe, że zmiany te wprowadzono nagle, bez konsultacji z rodzicami i w trakcie trwania roku szkolnego? Na początku września rodzice zostali poinformowani, że opłata za basen będzie wynosić około 80 zł za I semestr. Opłata musiała zostać wniesiona do 15.09 br., bowiem w tym dniu dzieci po raz pierwszy pojechały na sucholeską pływalnię.

Budżet Gminy i placówek oświatowych uchwalany jest na cały rok – od 1 stycznia do 31 grudnia. Co się zatem stało – zabrakło pieniędzy? Nie przewidziano dotacji dla dzieci na rok szkolny 2015/2016? Dlaczego nie podano informacji o zmianach zasad odpłatności w czerwcu lub 1 września 2015 r. Sprawę wnikliwie wyjaśnimy – wkrótce szczegóły.

Radni Gminy Suchy Las
Dariusz Matysiak