[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2017 – Biedrusko (część 2)

Autor:

Podczas budżetowego posiedzenia Rady Gminy Suchy Las uchwalony został budżet na rok 2017. Prace nad nim poprzedzone były licznymi posiedzeniami w komisjach stałych oraz w przypadku Biedruska spotkania z mieszkańcami. Wartym odnotowania jest fakt, że część zadań nie spotkała się z przychylnością wójta Grzegorza Wojtery. Jednak po negocjacjach, prowadzonymi wspólnie z radnym Dariuszem Matysiakiem i przy wsparciu przewodniczącej Zarządu Osiedla Biedrusko Magdaleny Przystałowskiej udało się je wprowadzić do tegorocznego budżetu. Słowa podziękowania należą się też radnym koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem, którzy wszystkie nasze propozycje poparli.

W przyszłorocznym budżecie zapisano między innymi następujące inwestycje dla Biedruska:

 • Wykonanie chodnika prowadzącego do placu zabaw i utwardzenie terenu przed placem zabaw oraz zamontowanie stojaka do rowerów (ul. Powstańców WLKP) – projekt;
 • Budowa infrastruktury – ul. 7 Pułku Strzelców Konnych do ul. Leśnej – kanalizacja sanitarna;
 • Budowa infrastruktury na os. Kamieni Szlachetnych (BI/WPF/2017/0005);
 • Modernizacja oświetlenia w parku przy ul. Powstańców Wielkopolskich z ulicznego na parkowe;
 • Przeniesienie Pomnika z dz. 44/1 na działkę 14/48 (Pomnik 7. Pułku Strzelców Konnych),
 • Budowa placu zabaw na os. Jesionowym;
 • Dokończenie budowy fragmentu ulicy Lipowej – do ulicy Chludowskiej;
 • Remont chodnika wzdłuż bloków przy ul. Chludowskiej od ul. Szmaragdowej do ul. Topazowej działka nr 91;
 • Kurtyna wodna w parku przy ul. Zjednoczenia (zakup urządzenia, przyłącze wody);
 • Przeniesienie i rozbudowa placu zabaw na os. Natura Biedrusko;
 • Budowa ścieżki rowerowej Radojewo – Biedrusko- II etap;

Niestety, radni mają bardzo ograniczony wpływ, na to ile z tych inwestycji zostanie faktycznie zrealizowanych w terminie. Zbyt późno ogłaszane przetargi, błędy w dokumentacji itp. sprawiają, że inwestycje prowadzone są bardzo wolno. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku będzie lepiej!

Inne inwestycje dla Biedruska – Dariusz Matysiak http://www.gminarazem.pl/budzet-2017-biedrusko-czesc-1/

 

Lista Publikacji Biedrusko