[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Pan dr inż. Jan Kucharski – notatka ze spotkania przedwyborczego

Autor:

Pan dr inż. Jan Kucharski, to bez wątpienia jedna z najbardziej szanowanych osób w Biedrusku. Opublikował w naszym portalu komentarz do zebrania przedwyborczego Wójta Gminy Suchy Las oraz ubiegających się o powtórny wybór kandydatek do Rady Gminy Suchy Las. Zachęcam do lektury …


Notatka ze spotkania przedwyborczego w Domu Osiedlowym w Biedrusku radnych: pani Wilk i pani Gronowskiej

W dniu 3.11.2014 r. o godz. 18.00 w Domu Osiedlowym w Biedrusku odbyło się spotkanie przedwyborcze pań ponownie kandydujących do Rady Gminy: p. Wilk oraz p. Gronowskiej.

W spotkaniu z mieszkańcami udział wzięli między innymi nowi kandydaci do Rady Gminy Suchy Las: p. Dariusz Matysiak oraz p. Grzegorz  Łukszo. Na wstępie Wójt zaprezentował, co gmina robiła i robi w Biedrusku jako urząd.  Panie Radne wpisały się w ten program i to jeszcze w sposób bardzo nieudany, co wzburzyło niewielu przybyłych mieszkańców.

Pani Wilk swą przynależnością partyjną starała się przypodchlebiać Wójtowi. Panowie: Dariusz Matysiak i Grzegorz Łukszo, niebędący nigdy radnymi, swymi pytaniami, świadczącymi o zaangażowaniu społecznym, sprawiali Paniom duże problemy, bowiem nie mogły sobie poradzić, nawet z wydawałoby się, najprostszymi pytaniami. Sytuację ratował Wójt, który wykazywał się nawet drobiazgową wiedzą w szczegółach, dużym zaangażowaniu w pracę i profesjonalizmem zawodowym.
Na pytanie, co same własnymi rękoma czy umysłem zrobiły? … cisza była odpowiedzią.

Żadna Radna nie przedstawiła swych planów, wizji rozwoju dla Biedruska, czy inicjatyw na następną kadencję. Liczne głosy z sali negatywnie oceniały pracę Radnych, pomimo iż pani Wilk chciała zdominować spotkanie. Nikt z sali nie wyraził też pozytywnej opinii o kadencji Radnych. Przez tyle lat Panie nie zauważyły, że w Biedrusku powstało piękne osiedle Natura, Błękitny Staw, czy Kamieni Szlachetnych. Szkoła pani Lenarczyk oraz sportowcy z klubów Delfin i Spartakus mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. Prężnie działają koła wędkarskie, które organizowały szereg imprez dla dzieci i dorosłych i zastęp Harcerzy. Został też przecież odrestaurowany Pałac, rewitalizuje się park zabytków, powstaje muzeum. O tych rzeczach Panie „nie słyszały”, tych rzeczy Panie „nie widziały”, ale rządzić chcą.

Spotkanie skończyło się podsumowaniem, że obie Panie Radne są przyczyną skonfliktowania miejscowej społeczności. Powinny odejść z honorem i dać szansę młodym, coś robiącym i dalej chcących coś robić i zmieniać Biedrusko na lepsze. Z tej strony dali się już poznać i udowodnili, że nie chodzi im o „skok na kasę” (diety Radnych) tylko o rzetelną i uczciwą prace na rzecz naszej społeczności.

dr inż. Jan Kucharski

Lista Publikacji Biedrusko