[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Działka nr 134 w Biedrusku pod rekreację?

Autor:

Podczas zebrania mieszkańców Biedruska – 3 sierpnia br., na którym obecny był wójt Grzegorz Wojtera, mieszkańcy podjęli uchwałę w sprawie działki nr 134 zlokalizowanej przy ulicy Topazowej. Miejsce pomiędzy blokami przy ul. Chludowskiej a Osiedlem Kamieni Szlachetnych znane jest mieszkańcom bardziej jako tzw. „kolba”. Kiedyś, zwłaszcza podczas zimy, dzieci korzystały z tej działki bardzo licznie, szczególnie podczas ferii zimowych. Teren był pod opieką wojska, które o niego dbało sprzątając i kosząc trawę.

Obecnie teren ten od dłuższego czasu jest zaniedbany, zarośnięty i bardziej przypomina składowisko odpadów naturalnych dla pobliskich ogródków działkowych niż zakątek rekreacyjny.

Od początku kolba_biedrusko_interpelacjakadencji, wspólnie z radnym D. Matysiakiem, wspierani przez nasz klub radnych Gmina Razem, zabiegaliśmy o przejęcie tego terenu przez Gminę.

Działka ta obecnie znajduje się we władaniu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Efektem naszych działań jest właśnie wspomniana uchwała Zebrania Mieszkańców z 3 sierpnia br. Na jakim etapie jest ta sprawa dowiemy się z mojej , którą złożyłem dziś do Wójta.

Tymczasem chcielibyśmy się dowiedzieć (radni oraz członkowie Zarząd Osiedla) jakie Państwo macie pomysły na wykorzystanie tego terenu? Zapraszam do dyskusji oraz wpisywania pomysłów pod artykułem na profilach FB.

Lista Publikacji Biedrusko